Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

5 największych imprez i festiwali w Holandii, w których warto wziąć udział!

5 największych imprez i festiwali w Holandii, w których warto wziąć udział!

Chcesz wziąć udział w ciekawych festiwalach i tematycznych imprezach? Wybierz się do Holandii! Sprawdź 5 wyjątkowych festiwali, w których możesz dobrze się bawić i zyskać niezapomniane wspomnienia. Poznaj najciekawsze wydarzenia, na które warto się udać i wybierz najlepszą imprezę dla siebie albo skorzystaj z oferty wszystkich 5 festiwali!

1. Nurkowanie noworoczne

Zacznijmy od czegoś, co można zobaczyć i przeżyć już pierwszego dnia nowego roku. 1 stycznia w Niderlandach odbywa się tzw. nurkowanie noworoczne. Jest to tradycja, którą praktykują Holendrzy i wielu turystów odwiedzających ten kraj. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy udać się na brzeg Morza Północnego.

Zwyczaj ten istnieje już od 1960 roku. Został zapoczątkowany w Zandvoort przez grupę pływaków z Njord ’59 z Haarlem. Każdego roku 1 stycznia w morzu nurkuje coraz więcej śmiałków, chcących sprawdzić swoje siły i zyskać szczęście na kolejne 365 dni.

Obecnie najpopularniejszym miejscem do nurkowania w Nowy Rok jest plaża w Scheveningen. Co roku przyjeżdża tam wielu ochotników, pragnących bawić się w zimnej wodzie. Liczba „morsów”, nurkujących w morskich głębinach przekracza najczęściej 10 000.

Warto zaznaczyć, że w noworocznym wydarzeniu bierze się udział, mając na sobie tradycyjne stroje kąpielowe, jednak wiele osób stawia również na przebrania i kreacje karnawałowe. Na plaży w Scheveningen co roku organizowane są konkursy na najlepszy strój i liczne atrakcje dla każdego, kto przyjedzie świętować Nowy Rok w ten oryginalny sposób.

2. Chiński Nowy Rok

Po wydarzeniu otwierającym Nowy Rok warto również rozważyć udział w festiwalu odbywającym się już następnego miesiąca, czyli w lutym. Tym razem chodzi jednak o Chiński Nowy Rok, a więc o tematyczną imprezę celebrującą początek nowego roku w tradycyjnym chińskim kalendarzu, opierającym się na ruchu księżycowo-słonecznym. To wydarzenie w kulturze azjatyckiej nazywane jest inaczej Świętem Wiosny.

Jak wygląda Chiński Nowy rok w Hadze? Wydarzenie stawia na tematyczne parady z udziałem tradycyjnych smoków, występy, konkursy, chińską muzykę oraz na liczne punkty gastronomiczne z azjatyckim jedzeniem. Dzięki temu każdy może spróbować typowej chińskiej kuchni bez potrzeby wyjazdu do Azji.

Dlaczego warto wybrać się na ten festiwal? Holandia pokazuje, że nawet nie opuszczając Europy, można zaznać chińskiej kultury i poznać jej zwyczaje. Jest to wyjątkowe święto, które spodoba się każdemu, chcącemu zobaczyć coś innego, niespotykanego i kolorowego. Ciężko o inną tego typu imprezę, pozwalającą tak dobrze poznać chińskie zwyczaje oraz klimat najważniejszego święta „Państwa Środka”.

Chiński Nowy Rok w Hadze jest również ciekawą imprezą dla rodzin z dziećmi. Mimo tego, że wokół jest bardzo głośno i dużo się dzieje, można wraz z pociechami podziwiać piękne stroje i wyjątkowe makiety. Dzieciom na pewno spodoba się kolorowy wystrój i chiński styl, w którym dominuje symbol smoka.

3. Polski Festiwal w Eindhoven

Zastanawiasz się, na jaki jeszcze udać się festiwal? Holandia oferuje wiele różnorodnych imprez, czy to związanych z kulturą swojego kraju, jedzeniem, czy z muzyką. Nie zawsze jednak muszą one nawiązywać do Holandii. Na terenie kraju odbywa się pewien festiwal muzyczny, na którym grane są tylko polskie utwory. Czy warto się na niego wybrać? Jak najbardziej!

Polski Festiwal w Eindhoven odbywa się od 2018 roku. Pojawiają się na nim liczne polskie gwiazdy, które na co dzień można usłyszeć w popularnych stacjach radiowych. W ostatnich latach na tej imprezie spotkać można było zespół Weekend, Ewelinę Lisowską czy Libera. Na Polskim Festiwalu w Eindhoven z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i będzie się dobrze bawić wśród rodzimych rytmów i utworów.

Warto zaznaczyć, że na ten festiwal rzesze turystów ściągają nie tylko artyści. Dużą rolę odgrywa również polskie jedzenie i alkohol. Na terenie imprezy dostępne są budki z daniami i piwem z naszego kraju. Polskich tradycyjnych dań może spróbować każdy, jednocześnie ciesząc się ich wyjątkowym smakiem.

4. North Sea Jazz Festival w Rotterdamie

Co jeszcze oferuje nam Holandia? Festiwal muzyczny uchodzący za największe wydarzenie tego typu odbywające się na całym świecie! Mowa tu oczywiście o prężnie rozwijającym się od 1976 roku North Sea Jazz Festival w Rotterdamie.

Zagrało na nim już ponad 1200 muzyków, których słuchało każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadzonych na terenie tej imprezy. Wraz z biegiem lat wydarzenie to stale się rozwijało. Obecnie oferuje już nie tylko jazzową muzykę na żywo. Na festiwalu pojawiają się muzycy grający także inne gatunki, np. gospel, soul, blues, swing czy funk.

North Sea Jazz Festival w Rotterdamie odbywa się zazwyczaj w lipcu i ściąga do siebie wielu zainteresowanych. Uwagę turystów i miłośników muzyki przyciągają liczne gwiazdy, które występują na festiwalowej scenie. Przez lata wystąpiły na niej artyści znani i cenieni na całym świecie, np. Amy Winehouse, James Brown czy Prince.

5. Festiwal Eurosonic Noorderslag w Groningen

Ciężko zliczyć wszystkie imprezy, które oferuje Holandia. Festiwale różnego typu odbywają się tam praktycznie w każdym miesiącu – głównie w okresach letnich. Niderlandy to kraj, w którym naprawdę wiele się dzieje i każdy, kto tam mieszka albo planuje spędzić wakacje, na pewno nie będzie się nudzić!

Wiele imprez w Holandii jest częściowo bezpłatnych, co przyciąga uwagę dużego grona turystów. Jednym z wydarzeń tego typu jest Festiwal Eurosonic Noorderslag w Groningen. To czterodniowa impreza, na której pojawiają się muzycy z całego świata. Trzy dni poświęcone są europejskiemu i światowemu brzmieniu, a ostatni dzień festiwalu obejmuje jedynie krajową holenderską muzykę. Występują wtedy rodzime zespoły, zarówno te bardzo znane, jak i mniej popularne, dzięki czemu mogą one przebić się do nowej grupy odbiorców.

W trakcie festiwalu odbywają się nie tylko koncerty, lecz także wręczane są nagrody muzyczne. Pojawiają się również konferencje, które pozwalają lepiej zapoznać się z konkretnymi artystami, branżą muzyczną czy też z kulturą holenderskiej muzyki.

Na jakie jeszcze festiwale warto się udać do Holandii?

To jednak jedna z wielu imprez, które oferuje Holandia. Festiwale muzyczne rozgrywane są w tym kraju przez całe wakacje i nie tylko. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie o każdej porze roku. Warto zainteresować się także takimi wydarzeniami jak: Holland Festival, Amsterdam Music Festival czy The Amsterdam Dance Event. To imprezy, na których pojawia się wielu artystów z całego świata, aby grać dla zgromadzonego grona fanów oraz zachwycić ich swoim brzmieniem i nowymi kompozycjami. Poszukujesz sprawdzonego przewoźnika na festiwal do Holandii? Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy InterBus!

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży