Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

5 największych imprez i festiwali w Niemczech, w których warto wziąć udział!

5 największych imprez i festiwali w Niemczech, w których warto wziąć udział!

Niemcy to kraj, w którym każdy miłośnik festiwali na pewno nie będzie się nudzić. Przez cały rok odbywają się tam liczne wydarzenia i imprezy, które zachęcają do świętowania nie tylko mieszkańców Niemiec, lecz także rzesze turystów. Poznaj największe festiwale, na które warto się wybrać! Uczestnicz w niemieckich imprezach i poczuj ich wyjątkowy klimat, zyskując przy okazji niezapomniane wspomnienia.

1. Oktoberfest

Na terenach należących do naszych zachodnich sąsiadów organizowane są liczne festiwale. Niemcy jednak przede wszystkim słyną z imprezy zwanej jako Oktoberfest. Jest to nie tylko wydarzenie dla krajowych miłośników piwa, lecz także światowy festiwal, do którego zjeżdżają się ludzie z całego świata. Oktoberfest może poszczycić się niezwykłą popularnością, zapewniającą ogromne przychody.

Oktoberfest to festiwal, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego historia sięga aż 1810 roku. Obecnie trwa on przez kilkanaście dni, jednocześnie zachwycając wszystkich przybyłych pysznymi regionalnymi trunkami, typowymi niemieckimi potrawami, bawarskimi strojami oraz porywającą muzyką kapel ludowych. To impreza dla każdego, kto zdecydowanie lubi rozrywkę. Wszyscy miłośnicy poznawania wszelakich kultur powinni udać się na nią przynajmniej raz w życiu, aby zaznać niezwykłego klimatu tego festiwalu.

Wybierając się na Oktoberfest, należy pamiętać także o wcześniejszej rezerwacji biletów na środki transportu i wykupieniu miejsc noclegowych. Jeśli zabierze się za to zbyt późno, można nie tylko trafić na znacznie zawyżone ceny, lecz także na braki miejsc czy to w pociągach oraz busach, jak i w hotelach. Oktoberfest przyciąga prawdziwe tłumy chętnych do spędzenia czasu wśród dobrego jedzenia i regionalnego alkoholu. Jeśli szukasz sprawdzonego przewoźnika na ten festiwal picia i jedzenia, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy InterBus!

2. Rock am Ring

Znany na całym świecie jest nie tylko Oktoberfest. Równie popularne są liczne niemieckie festiwale muzyczne zrzeszające różne gatunki. Jednym z nich jest Rock am Ring, czyli wydarzenie, które przyciąga do siebie wszystkich fanów muzyki rockowej. W trakcie tej imprezy dostępne są trzy sceny, na których występują gwiazdy światowego formatu. W ostatnich latach można było spotkać na Rock am Ring takie zespoły jak Linkin Park, Metallica, Iron Maiden, Evanescence czy In This Moment. Festiwal ten pozwala nie tylko posłuchać niezwykłej muzyki na żywo i dobrze się bawić wśród innych miłośników takiego brzmienia, lecz także oferuje spotkanie z licznymi gwiazdami, które nie występują często w Europie.

Rock am Ring to wydarzenie na ogromną skalę, przyciągające liczne grono miłośników mocniejszych brzmień. Imprezę można porównać do uwielbianego w Polsce Pol’and’Rock Festival (dawniej Woodstock), jednak niemiecki odpowiednik odbywa się na jeszcze większą skalę. W trakcie tego festiwalu można posłuchać wyjątkowej muzyki, spędzić miło czas w gronie znajomych czy też posmakować wyjątkowego jedzenia i trunków dostępnych na terenie wydarzenia. Miłośnicy tego typu rozrywki na pewno będą zachwyceni.

3. Rhein in Flammen (Ren w płomieniach)

Na jakie jeszcze można liczyć festiwale? Niemcy to nie tylko kraj piwa i imprez z nim związanych. Można w nim również podziwiać liczne sportowe i kulturowe wydarzenia. Jednym z bardziej polecanych festiwali tego typu jest tak zwany Ren w płomieniach. Obywa się on od maja do września i należy do imprez, których nie powinno się przegapić, będąc w Niemczech.

Ren w płomieniach to niezwykle hipnotyzujące widowisko, przyciągające ludzi z całego świata. Osoby, które zdecydują się je podziwiać, mogą zobaczyć piękne pokazy fajerwerków, błyszczące na niebie zaraz nad brzegiem rzeki Ren. Jest to idealna okazja do odpoczynku z bliskimi lub z rodziną. W trakcie trwania festiwalu można cieszyć się nie tylko cudownymi widokami, lecz także muzyką na żywo i pysznym jedzeniem – wzdłuż brzegu Renu rozmieszczone są liczne sceny i punkty gastronomiczne, aby każdy uczestnik mógł się posilić podczas tej imprezy.

Festiwal Ren w płomieniach zachwyca każdego, kto się na niego wybierze. To prawdziwy pokaz dziedzictwa Niemiec oraz ducha tego kraju. Można w jego trakcie poczuć prawdziwy zachwyt, jednocześnie podziwiając piękno fajerwerków rozbłyskujących na niebie. Warto zaznaczyć, że jest to wydarzenie bezpieczne, w którym wszelkie wyroby pirotechniczne wypuszczane są w powietrze jedynie przez wyszkolonych pracowników, a nie osoby postronne.

4. Tydzień Kiloński

Tydzień Kiloński to tradycyjne regaty żeglarskie, odbywające się w czerwcu na wodach Zatoki Kilońskiej. Jest to idealne miejsce dla każdego, kto fascynuje się żeglarstwem oraz jednostkami pływającymi. Festiwal ten to nie tylko wydarzenie dla miłośników wodnej rozrywki, a dla każdego, kto chce spędzić czas w wyjątkowym miejscu.

W trakcie trwania imprezy można nie tylko zachwycać się odbywającymi się regatami, lecz także przepyszną kuchnią, muzyką na żywo oraz świeżym morskim powietrzem. Impreza odbywa się w Zatoce Kilońskiej, w której nie sposób nie pospacerować promenadą i nie zachwycać się widokami.

Wieczorem można dodatkowo podziwiać pokazy sztucznych ogni, co idealnie podkreśla klimat całej imprezy. To idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa oraz wszystkich, którzy chcą spędzić czas w ciekawym miejscu czy to samotnie, czy też z rodziną. Dla dzieci znajdzie się tam również sporo atrakcji! Maluchy mogą nie tylko dobrze się bawić, lecz także zyskać nową pasję, którą być może będą chciały rozwijać, aby kiedyś również stać się zawodnikiem regat w trakcie Tygodnia Kilońskiego!

5. Cannstatter Volksfest

Listę 5 najlepszych festiwali w Niemczech zaczęliśmy od wydarzenia związanego w gruncie rzeczy z piwem i na imprezie o tym samym temacie skończymy. Poza Oktoberfest można wybrać się również na Cannstatter Volksfest. W trakcie tego festiwalu można cieszyć się muzyką na żywo, sztuką, kuchnią niemiecką i regionalnymi trunkami.

Festiwal ten to jedno z bardziej polecanych wydarzeń odbywających się u naszych zachodnich sąsiadów. Warto się na niego wybrać podczas wolnego weekendu czy też wakacji. Cannstatter Volksfest trwa od końca września do października – przez około 3 tygodnie. To naprawdę duży jesienny jarmark, podczas którego każdy znajdzie atrakcje dla siebie.

Niemieckie festiwale muzyczne oferują naprawdę sporo rozrywki każdemu miłośnikowi przygód i dobrych brzmień. Dlatego nie zwlekaj! Wybierz najlepsze wydarzenie dla siebie, zarezerwuj bilety na podróż i jedź! Skorzystaj z oferty, jaką przedstawiają nasi zachodni sąsiedzi i zagwarantuj sobie tym samym niezapomniane wspomnienia oraz historie, które warto będzie opowiadać bliskim.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży