Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Belgia. Atrakcje i ciekawostki

Belgia należy do jednego z najlepiej rozwiniętych krajów Europy. Jej gospodarka opiera się na bardzo dobrze prosperującym przemyśle oraz rolnictwie. W Belgii używa się przede wszystkim języka niderlandzkiego, choć mówi się również po francusku. Turyści – szczególnie w większych miastach – mogą porozumieć się w języku angielskim. Jeśli marzy Ci się podróż do Belgii, miej przy sobie euro – to obowiązująca w tym kraju waluta. Dlaczego warto udać się w podróż do państwa browarniczych tradycji i co koniecznie trzeba w nim zobaczyć? Podpowiadamy poniżej.

Belgia – jakie ciekawostki kryje?

W Polsce w 2022 roku gęstość zaludnienia na m² wynosi 123 osoby. Natomiast w Belgii, kraju dziesięciokrotnie mniejszym – 387 osób! Demografia w Belgii ma się całkiem dobrze, można powiedzieć, że z roku na rok coraz lepiej. Polacy oraz inne narody chętnie osiedlają się w tym państwie ze względu na bardzo dobre warunki zatrudnienia oraz korzystne świadczenia socjalne.

Odpowiedź na pytanie: z czego słynie Belgia, jest prosta: to kraj piwnych smakoszy. Nie sposób znaleźć innego państwa, które ma do zaoferowania tak wiele różnych gatunków piwa oraz browarów. Jeśli podzielasz sympatię Belgów do tego trunku, nie wyjedziesz z Belgii zawiedziony. Ponad 1000 rodzajów piwa robi duże wrażenie. Również wielbiciele czekolady poczują się usatysfakcjonowani pobytem. Belgia oprócz dobrego piwa, znana jest także z wyśmienitej czekolady z 300 letnią tradycją, uznawanej za najlepszą na świecie. Słowem – Belgowie nie żałują sobie ani piwa, ani czekoladek.

Belgia jest jednym z niewielu państw, w którym eutanazja jest dopuszczalna. Także zawieranie małżeństw homoseksualnych nie stanowi tam problemu – odbywa się na takich samych warunkach, jak w przypadku związków heteroseksualnych.

Belgiaco warto zobaczyć?

Belgia to ciekawy kraj, który jest odwiedzany nie tylko ze względu na bardzo dobre warunki zatrudnienia, ale także różnego rodzaju atrakcje. Dotrzesz tam samolotem z lotnisk w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Możesz również zdecydować się na tańsze rozwiązanie, a mianowicie transport naszymi busami, które dowiozą Cię prosto do celu, nawet do małej miejscowości w Belgii. Skontaktuj się z naszym biurem obsługi, by dowiedzieć się więcej.

Wybierając się do Belgii, warto udać się do Brugii, zwanej Flamandzką Wenecją. Nie bez powodu uważaną za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Zabytkowy ratusz, piękny rynek i urokliwe uliczki, poprzecinane kanałami wodnymi, a do tego przykuwająca uwagę architektura wywrą na Tobie wrażenie. Doskonałe miejsce na romantyczne przechadzki i oświadczyny. Trudno opisać urokliwość tego miasteczka – trzeba je zobaczyć.

Na liście miejsc do zwiedzenia w Belgii nie może zabraknąć Antwerpii, która swego czasu należała do jednego z najbogatszych miast w Europie. Do dziś przoduje w handlu diamentami na skalę światową. W Antwerpii warto zobaczyć dworzec Antwerpen-Centraal, wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Spacer po rynku umili widok ratusza, renesansowego budynku, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa narodowego UNESCO. Natomiast Katedra Najświętszej Marii Panny zachwyci Cię swoją monumentalnością – jest jedną z najwyższych budowli sakralnych na świecie.

Pora na najważniejsze miasto w Belgii – Brukselę. Zdania co do jej atrakcyjności turystycznej są podzielone – pojawiają się głosy, że jest to miejsce dość nudne do zwiedzania. Mimo wszystko warto podczas pobytu w Belgii odwiedzić jej stolicę. W ścisłym centrum znajdziesz najwięcej zabytkowych budynków. Na wzgórzu Treurenberg mieści się katedra św. Michała i św. Guduli. Na Grand Platz zwiedzisz rynek z godnym zainteresowania ratuszem. Jeśli przepadasz za muzeami, w tej okolicy znajdziesz ich sporo. Znajduje się tutaj m.in. Belgijskie Muzeum Piwa.

Belgia – najlepsze atrakcje dla dzieci

Park Mini-Europa w Brukseli będzie frajdą nie tylko dla najmłodszych. Miniatury najsłynniejszych budowli z całej Europy zrobią wrażenie na całej rodzinie. Pieczołowicie odtworzony Big Ben, Wieża Eiffla i wiele innych atrakcji w jednym miejscu. To trzeba zobaczyć! Podobnie jak Musée du Cacao et du Chocolat, gdzie Ty i Twoje pociechy skosztujecie najpyszniejszej belgijskiej czekolady oraz dowiecie się ciekawych rzeczy na temat jej produkcji. Dzieci nie będzie trzeba długo przekonywać do odwiedzenia Muzeum Zabawek, w której znajduje się ponad 250 tys. zabawek i gier. Najstarsze z nich pochodzą z I poł. XIX w.

Belgia i jej historia

Tereny dzisiejszej Belgii były w starożytności zamieszkiwane przez plemiona celtyckie. W wyniku wojen galijskich zostały podbite przez Rzymian, dowodzonych przez Juliusza Cezara. Kilka wieków później ziemie zdobyli Frankowie, za których panowania postępował rozpad państwa – kraj został podzielony, a pewne jego obszary oddzieliły się. W tym czasie pogłębiała się chrystianizacja. W średniowieczu na obszarach dzisiejszej Belgii istniało księstwo Brabancji. Na początku XVIII wieku terytoria znalazły się pod panowaniem austriackim. Jeszcze w tym samym wieku wybuchło powstanie antyaustriackie. W latach 1795-1814 Belgia stała się częścią Francji. Na mocy postanowień kongresu wiedeńskiego w 1815 połączono jej tereny z Holandią, tworząc Królestwo Zjednoczonych Niderlandów. 15 lat później wybuchło antyholenderskie powstanie w wyniku którego Belgia uzyskała niepodległość. W czasie pierwszej wojny światowej została zajęta przez Niemcy, w czasie drugiej zaatakowała ją III Rzesza. Po zakończeniu drugiej wojny światowej Belgia była sygnatariuszem międzynarodowych porozumień.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży