Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Ceny w Belgii w 2023 roku – wszystko co musisz wiedzieć

Ceny w Belgii w 2023 roku - wszystko co musisz wiedzieć

Belgia to piękny kraj leżący na wybrzeżu Morza Północnego, który ma wiele do zaoferowania – zarówno jej stałym mieszkańcom, jak i przyjezdnym. Chcąc ją odwiedzić, czy to w celach zarobkowych, turystycznych, czy to w celu kształcenia się, warto wiedzieć, z jakimi wydatkami wiąże się pobyt w Belgii. Ceny jedzenia, ceny paliwa, ceny mieszkań oraz usług – o tym przeczytasz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Życie w Belgii – ceny

Belgia to kraj Europy Zachodniej, w którym oficjalną walutą jest euro (€). Kraj ten słynie z wysokiego rozwinięcia technologicznego, a także ikonicznych miejsc, przepełnionych piękną architekturą, takich jak miasto Brugia czy Bruksela. Nic więc dziwnego, że co roku chętnie odwiedza go tak wiele osób. Stolica Belgii to także miejsce, w którym znajdują się siedziby Unii Europejskiej czy NATO. To właśnie Bruksela jest częścią Belgii, w której zdecydowanie jest najdrożej, zarówno dla osób żyjących tam na stałe, jak i odwiedzających.

O kosztach życia w Belgii można powiedzieć, że są właściwie dwukrotnie wyższe, niż te polskie. Chcąc wybrać się do Belgii w celu rekreacji, warto być przygotowanym na spory wydatek. Istnieją jednak metody na to, aby pobyt w Belgii nie był aż tak bolesny dla naszych portfeli. Jeśli chcemy zorganizować wycieczkę do Belgii w celu zwiedzenia jej malowniczych zakątków, możemy postarać się o wyjazd poza typowym sezonem turystycznym, czyli w tych nieco chłodniejszych miesiącach. Koszt noclegu będzie w tym okresie zdecydowanie tańszy.

Ceny żywności w Belgii

Podstawową kwestią dla każdego, kto planuje się tam osiedlić czy też odwiedzić to miejsce na wakacje, są ceny jedzenia w Belgii. Nie znając ich z góry, nie będziemy w stanie określić, czy stać nas na wyjazd do tego kraju.

W roku 2023 ceny żywności prezentują się następująco – za chleb tostowy zapłacimy około 2,50 €, a za 4 bułki około 2 €. Kilogram bananów kosztuje w Belgii około 2 €, a kilogram jabłek ponad 2,50 €. Za 1 kg ziemniaków w Belgii zapłacimy około 1,50 €, a za 1 kg pomidorów około 7 €.

Kostka masła 250 g kosztuje w Belgii około 3,50 €, natomiast 1 kg fileta z piersi z kurczaka to koszt około 12 €. 6 sztuk jaj w rozmiarze L kosztuje około 2 €, a litr mleka około 1 €. Za 100 g szynki w plastrach zapłacimy ponad 2 €.

Cena kilograma mąki to w Belgii około 1,50 €, a litr oleju słonecznikowego kosztuje ponad 3€. Za tabliczkę czekolady 100 g zapłacimy ponad 1€, a butelka wody mineralnej 1,5 l kosztuje nieco mniej, niż 1 €. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że są to oczywiście ceny orientacyjne i mogą się różnić w zależności od okresu, w którym udamy się do Belgii czy odwiedzanego przez nas regionu tego kraju.

W jaki sposób nieco zaoszczędzić na zakupach spożywczych? W tym celu polecamy wykonywanie zakupów w sklepach sieci, takich jak Aldi czy Lidl. Wśród mniej znanych dla Polaków sklepów, które znaleźć można w Belgii, wymienić można Colruyt – mimo że ceny w tych sklepach mogą się nieco różnić w zależności od danego regionu, to jest to jeden z tańszych belgijskich sklepów. Można znaleźć w nim produkty rodzimej marki Everyday, która oferuje produkty w niższych cenach w porównaniu z innymi firmami.

Jeśli chodzi o restauracyjne ceny jedzenia w Belgii, nie mamy dobrych wieści. W miejscowościach turystycznych bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek danie główne w cenie poniżej 20€ za osobę. Nieco mniej kosztują posiłki w sieciach typu fast food, które nie są jednak najlepsze dla naszego zdrowia.

Różnorodne produkty – ceny w Belgii

Nie samym chlebem człowiek żyje – ile kosztują produkty takie, jak alkohol i papierosy? Średnia cena paczki papierosów to koszt 8 €. Z kolei za 6-pak znanego belgijskiego piwa Stella Artois zapłacimy niecałe 7 €. Butelka wódki Absolut 700 ml kosztuje około 22 €. Jak widać, ceny te są zdecydowanie wyższe, niż polskie.

A co z cenami produktów związanych z higieną? Za pastę do zębów Colgate 100 ml zapłacimy około 1,50 €. Markowy żel pod prysznic o pojemności 250 ml kosztuje w Belgii około 4 €. Za 6 rolek papieru toaletowego musimy zapłacić z kolei niecałe 4 €.

Komunikacja miejska i ceny paliw w Belgii

Jak wyglądają ceny komunikacji miejskiej w Belgii? Spieszymy z odpowiedzią! Cena biletów jednorazowych na komunikację miejską jest zależna od danego miasta, jednak oscyluje ona w granicach 2 do 2,50 €. Planując dłuższy pobyt, warto zainwestować w karnet biletów czy bilet czasowy, które często okazują się znacznie bardziej opłacalne. Podróżując do Belgii własnym samochodem, z pewnością interesować nas będzie cena paliwa w Belgii w euro. Za benzynę 95 zapłacimy w Belgii około 1,60 €, natomiast za benzynę 98 około 1,90 €. Cena diesla to z kolei około 1,68 €, natomiast gazu LPG około 0,72€.

Ile kosztują busy z Polski do Belgii oraz przejazdy innymi środkami transportu?

Dojazd ze stolicy Polski do stolicy Belgii to około 12-godzinna podróż samochodem i aż 1180 km do przejechania. Z powodu długiego dystansu do pokonania, większość osób odwiedzających Belgię rezygnuje z wyjazdu własnym autem – osoby te stawiają raczej na alternatywne środki transportu. Za bilet lotniczy z Polski do Belgii zapłacimy od 800 złotych do 1200 złotych – podane ceny są orientacyjne. Cena biletu zależy od terminu oraz wybranej linii lotniczej.

Wiele osób decyduje się również na przejazd do Belgii busem, który zabiera nas z podanego adresu do wybranego miejsca. Cena takiego przejazdu to zazwyczaj około 600 złotych – zdecydowanie mniej, niż w przypadku przelotu samolotem. Jeśli szukasz sprawdzonego przewoźnika, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy InterBus.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży