Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Ceny w Holandii – wszystko co musisz wiedzieć

Ceny w Holandii - wszystko co musisz wiedzieć

Holandia jest niezwykle chętnie wybieranym celem podróży dla ludzi z całego świata. Kraj ten kusi pięknymi krajobrazami i ciekawymi atrakcjami, takimi jak liczne muzea. Wielu Polaków wyjeżdża do tego kraju w celach zarobowych, korzystając z takich środków transportu, jak busy do Holandii. Lubuskie to jedno z wielu polskich województw, z którego do pracy wyjeżdża wiele osób, szczególnie do tego kraju. Z myślą o takich osobach przygotowaliśmy niniejszy artykuł, w którym zdradzamy, jak prezentują się m.in. ceny żywności w Holandii.

Ceny w Holandii – zarobki w tym państwie

Walutą, która obowiązuje w Niderlandach, jest euro. Wybierając się do tego kraju w celach turystycznych albo zarobkowych trzeba być świadomym, że miejscowe ceny będą wyższe niż te polskie. W związku z panującą inflacją różnice te mogą nieco się zacierać, jednak w Holandii dalej będą one na wyższym poziomie. Korzystając z usług busa do Holandii, możemy jednak „spać spokojnie” – cena takiej podróży nie jest wygórowana.

Od stycznia 2023 roku minimalna stawka wynagrodzenia godzinowego w Holandii wynosi 12,40€ brutto, a liczba godzin pracy tygodniowo wynosi od 36 do 40 godzin. Mimo że ceny artykułów pierwszej potrzeby mogą wydawać się wysokie, to w zestawieniu z tamtejszymi zarobkami są one umiarkowane. Jeśli planujemy dłuższy pobyt w Holandii, warto przygotować sobie niewielkie zapasy w postaci zakupu konserw, pieczywa czy dań gotowych. Nie będzie to szczególnie problematyczne, jeśli korzystamy z prywatnego auta czy też z busa do Holandii. Zachodniopomorskie to kolejny z regionów Polski, w którym taką usługę przejazdu za granicę oferuje m.in. firma InterBus.

Jakie są koszty artykułów spożywczych w Niderlandach?

Jak już wspomnieliśmy, ceny jedzenia w Holandii są wyższe, niż te w Polsce. Warto jednak pamiętać, że istnieją metody na to, aby kupować taniej. Po pierwsze, warto robić zakupy w sieciach handlowych, takich jak Lidl, Aldi czy ukochany przez Holendrów Albert Heijn. Są to miejsca, w których bardzo często organizowane są różnego rodzaju promocje. Będąc w Holandii nietrudno także o znalezienie sklepu z polskim asortymentem, jednak z oczywistych przyczyn kupimy te produkty znacznie drożej, niż u nas w kraju.

Przykładowe ceny chleba w Holandii wahają się (w zależności od jego składu) od 1 do nawet 3€. Opakowania zbiorcze bułek (np. 10 sztuk) do samodzielnego wypieku to koszt rzędu 2 do 4€. Litr mleka wyniesie nas 1,50€, a opakowanie sera żółtego 200 g może kosztować około 3€. Cena fileta z piersi kurczaka waha się w okolicach 7€, a z kolei za litr oleju słonecznikowego zapłacimy 2€. Jak widać na przedstawionych przykładach, ceny jedzenia są w głównej mierze wyższe, niż w Polsce, jednak różnice te nie są ogromne.

Ceny ubrań w Holandii oraz innych produktów – czy są podobne do polskich?

Wyjeżdżając za granicę, czy to planując zostać tam na dłużej, czy w celach turystycznych, możemy być w sytuacji, w której potrzebne będą nam nowe ubrania. Jak zatem wyglądają ceny ubrań w Holandii? Podobnie jak w przypadku żywności, mogą wydawać się nam nieco wyższe niż w Polsce. Różnice te są jednak naprawdę nieznaczne, szczególnie w przypadku ubrań znanych sieci.

Warto mieć na uwadze fakt, że większość sieci odzieżowych w Europie Zachodniej dystrybuuje ubrania wyższej jakości. W związku z tym dopłacając nieco więcej, zwykle nabywamy lepszy produkt. W Holandii znaleźć można także sklepy innych interesujących marek, o których w Polsce mało kto słyszał, takich jak Scotch&Soda.

Chcąc robić zakupy w Niderlandach, musimy zdawać sobie również sprawę z wyższych cen produktów codziennego użytku, m.in. papieru toaletowego i pasty do zębów. Dużo więcej zapłacimy także na stacji benzynowej – sprawia to, że często bardziej ekonomicznym rozwiązaniem od przyjazdu prywatnym samochodem okazują się busy do Holandii. Wielkopolska to jedno z polskich województw, z których wygodnie i szybko dojechać można do kraju tulipanów.

Busy do Holandii – koszty transportu do i w Holandii

Chcąc podróżować po całej Holandii bądź poruszać się po wybranych miastach, warto wiedzieć także, ile kosztować będą nas bilety na środki transportu publicznego. W samym Amsterdamie za bilet godzinny na transport publiczny, czyli tramwaje, metro oraz autobusy GVB zapłacimy 3,20€. Z kolei za przejazd pociągiem przewoźnika NS Intercity z miasta Utrecht do Amsterdamu zapłacimy 8,80€, co ze względu na komfort jazdy holenderską koleją nie wydaje się wygórowaną ceną.

Ile z kolei kosztować może transport z Polski do Holandii? Korzystając z linii lotniczych i podróżując ze sporym bagażem, możemy zapłacić nawet kilkaset złotych. Ekonomiczniejszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług przewoźnika takiego, jak InterBus. Busy Szczecin-Holandia mogą kosztować nas przykładowo jedynie nieco ponad 200 złotych.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży