Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Ceny w Niemczech w 2023 roku – wszystko co musisz wiedzieć

Ceny w Niemczech w 2023 roku - wszystko co musisz wiedzieć

Niemcy to spośród krajów Europy Środkowej kraj o największej powierzchni, który ma wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i osobom, które szukają nowego miejsca do rozpoczęcia nowego spokojnego życia. Wśród tych osób nie brakuje wielu Polaków, którzy licznie odwiedzają lub też po prostu emigrują do Niemiec. Przed wyjazdem do naszych zachodnich sąsiadów warto dowiedzieć się, jak wyglądają ceny cukru w Niemczech czy też ile kosztuje chleb w Niemczech, aby na miejscu się nie zaskoczyć. W tym artykule przedstawiamy informacje na temat cen w tym kraju – zapraszamy do jego lektury.

Ceny w Niemczech – co warto o nich wiedzieć?

Walutą, którą posługują się nasi zachodni sąsiedzi, jest euro (€). Ceny poszczególnych produktów, takie jak cena chleba w Niemczech zdecydowanie różnią się od tych, z którymi mamy do czynienia w Polsce – niestety są one wyższe. Zważywszy na średnie zarobki osób, które pracują w Niemczech, wyższe ceny nie są jednak dla nikogo zdziwieniem – mieszkając w Niemczech, zazwyczaj niewielu rzeczy trzeba sobie odmawiać. Co innego, jeśli wyjeżdżamy jednak na kilkudniową wycieczkę, przykładowo takim busem do Niemiec. Zachodniopomorskie to jedno z regionów Polski, z których bardzo często wyruszamy w tego rodzaju podróże – do Niemiec jest stamtąd stosunkowo blisko. Jadąc do kraju naszych zachodnich sąsiadów w celach turystycznych, warto zaopatrzyć się w dodatkowy zapas gotówki, tak aby na miejscu nie spotkały nas ewentualne problemy z płatnościami.

Ceny jedzenia w Niemczech

Niektóre ceny produktów spożywczych bywają w Niemczech zdecydowanie wyższe, a inne z kolei porównywalne do polskich. Ceny chleba w Niemczech to około 2 € za bochenek, natomiast bułka kosztuje około 0,50 €. Za kilogram ziemniaków zapłacimy w Niemczech około 2 €, kilogram marchwi również około 2 €, natomiast za kilogram nektarynek ponad 2 €. Jedna sztuka mango kosztuje mniej więcej 2 €.

Jak widać, podane ceny nie różnią się zbytnio od tych, które mamy obecnie w Polsce. Za litr mleka zapłacimy w Niemczech około 1 €, a za niewielkie opakowanie jogurtu truskawkowego około 0,5 €.

Różnice zaczynają być widoczne jednak w przypadku innych wyrobów z nabiału czy mięsa. 10 dag sera żółtego Gouda może kosztować nawet 1,50 €, a kostka masła ponad 2,50 €. Za wędliny, takie jak 100 g szynki z kurczaka zapłacimy 1,20 €, co w przeliczeniu na polską walutę da nam ponad 55 złotych za kilogram.

Wysokie mogą wydawać się także ceny takich produktów, jak makaron – za opakowanie 500 g świderków zapłacimy około 2,50 €. Nieco korzystniej prezentują się jednak ceny słodyczy czy słodzonych napoi – te nierzadko wypadają lepiej, niż polskie. Warto pamiętać, że w Niemczech nie obowiązuje podatek cukrowy, w związku z czym napoje słodzone wydają się nam stosunkowo tanie.

W Niemczech dolicza się jednak kaucję za plastikowe butelki, której równowartość można odzyskać, gdy oddamy je w sklepie przy następnych zakupach – może być to istotne dla amatorów napojów typu cola i tym podobnych, którzy w celu poczynienia oszczędności planowaliby wycieczkę na zakupy spożywcze busem do Niemiec. Lubuskie to województwo, które bezpośrednio graniczy z Niemcami w związku z czym takie podróże, są jak najbardziej możliwe – jeśli jednak nie planujemy powrotu z pustymi butelkami, taka droga może okazać się nieopłacalna.

Stawki innych produktów w tym też ceny paliw w Niemczech

Artykuły przemysłowe, takie jak chemia domowa czy kosmetyki wydają się kosztować w Niemczech mniej więcej tyle, co w Polsce. Za szampon marki Schauma o pojemności 250 ml zapłacimy tam około 2 €, a za tubkę pasty do zębów marki Colgate czasem nawet mniej, niż 1 €. Zdecydowanie droższe, niż w Polsce, wydają się za to produkty takie jak alkohol czy papierosy. Za 0,7 l wódki marki Absolut zapłacimy tam niecałe 20 €, natomiast za paczkę papierosów od 7 do nawet 10 €.

Za ubrania w Niemczech również zapłacimy nieco więcej, niż w polskich sklepach, jednak zazwyczaj są to produkty lepszej jakości. Przykładowo, za parę spodni jeansowych marki Bershka zapłacimy około 35 €.

Jaka jest cena paliwa w Niemczech w euro? Za benzynę 95 zapłacimy około 1,70 € za litr. W przypadku benzyny 98 cena ta wynosi około 1,90 € za litr. Za olej napędowy zapłacimy z kolei 1,70 € za litr, natomiast za litr gazu LPG około 0,95 €. Podane przez nas ceny we wszystkich przypadkach są orientacyjne i warto mieć na uwadze, że w związku z panującą inflacją mogą one ulegać zmianom.

Ile kosztuje transport – busy z Polski do Niemiec

Planujesz wyjazd samochodem lub też busem do Niemiec? Zachodniopomorskie to województwo, z którego do naszych zachodnich sąsiadów jest bardzo niedaleko. W związku, z czym Niemcy mogą być ciekawym celem nawet na weekendowy wypad. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są ceny transportu publicznego w tym kraju czy też koszty samego dojazdu do Niemiec.

W Berlinie za bilet dwugodzinny na transport publiczny zapłacimy 3 €, z kolei za bilet całodniowy 9 €. Czy mogą nam się w takim razie opłacać busy do Niemiec? Kujawsko-pomorskie to region, z którego wygodnie można dojechać busem do Niemiec. Wielkopolska także należy do grona takich województw. Ceny busów z Polski do Niemiec zależą od konkretnego przewoźnika, jednak zazwyczaj za taki transport musimy zapłacić co najmniej 400 złotych. Jeżeli zamierzamy podróżować w pojedynkę, taka trasa może okazać się dla nas korzystniejsza niż podróż własnym samochodem. Jeśli natomiast planujemy wycieczkę większą grupą, warto zorientować się, czy droga prywatnym autem nie będzie bardziej opłacalna cenowo, jeśli każdy z uczestników podróży dorzuci się na paliwo.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży