Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Co zabrać i czego spodziewać się w Holandii?

Co zabrać i czego spodziewać się w Holandii?

Holandia to piękny kraj położony w Europie Środkowej, który od wielu lat kusi zarówno turystów, jak i osoby wyjeżdżające w celach zarobkowych. W jaki sposób przygotować się na wyjazd do kraju kojarzącego się z tulipanami i przepysznymi serami tak, aby pobyt w nim był dla nas przyjemny i możliwie najbardziej opłacalny? Podpowiadamy!

Co zabrać na wyjazd do Holandii, gdy jedziemy tam w celach turystycznych?

To, jakiego rodzaju bagaż będziemy w stanie ze sobą zabrać, będzie zależało w głównej mierze od tego, jakim środkiem lokomocji wybierzemy się w podróż. Stolicę Holandii i Polski dzieli około 1000 km – jest to trasa, którą pokonać można zarówno prywatnym samochodem, samolotem, jak i korzystając z busów do Holandii. Wielkopolska to jeden z regionów, w którym firmy przewozowe takie jak InterBus oferują bezproblemowy transport do Holandii. Decydując się na taką usługę, możemy zabrać ze sobą sporo bagażu i dojechać beztrosko pod wskazany adres.

Wybierając się do Holandii w celach turystycznych, polecamy wyposażyć się w niezbędne rzeczy i przedmioty, które mogą umilić nam pobyt i pozwolą uniknąć niepotrzebnych problemów na miejscu. Takimi przedmiotami są oczywiście niezbędne dokumenty tożsamości czy Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Wybierając się do Holandii, warto zabrać ze sobą także parasol czy płaszcz przeciwdeszczowy ze względu na częste wahania pogody. Dzięki nim opady deszczu nie pokrzyżują naszych planów związanych ze zwiedzaniem. Poza tym warto wyposażyć się w poręczny plecak czy torebkę, w których będziemy w stanie przechowywać przydatne podczas zwiedzania przedmioty. Jeśli tylko znamy język angielski, którym w Holandii posługuje się niemal każdy, zakup jedzenia, pamiątek czy jakichkolwiek produktów nie będzie dla nas problemem.

Jak przygotować się na wyjazd do pracy w Holandii?

Wyjazd do pracy w Holandii wiąże się jednak z nieco innymi potrzebami, niż wyjazd w celu turystycznym. Jeśli nie masz zamiaru wyruszać w tę podróż własnym samochodem, polecamy skorzystać z takiego środka lokomocji, jak bus do Holandii. Pomorskie to jeden z rejonów Polski, w którym wiele osób korzysta z takiej usługi. Jak już wcześniej wspominaliśmy, tym sposobem przewieźć można całkiem sporo bagażu, nie przejmując się całą podróżą. Znacznie więcej „wolności” oferuje oczywiście auto, jednak korzystając z prywatnego samochodu, możemy być zobowiązani do przestrzegania ograniczeń z tym związanych i pokrywania odpowiednich opłat na miejscu.

Chcąc wyjechać do kraju tulipanów w poszukiwaniu pracy, trzeba zaplanować kwestię podróży do tego kraju, m.in. z pomocą busów do Holandii. Każdy, kto chce rozpocząć tam nowy etap życia, musi po pewnym czasie wyrobić również Burger Service Nummer, inaczej BSN. Jest to pewnego rodzaju numer identyfikacyjny nadawany obywatelom oraz cudzoziemcom. Dokument ten wyrabia się, będąc w Holandii dłużej niż 4 miesiące. Warto założyć również konto bankowe obsługujące euro, z którego korzysta się w tym kraju.

Wyjazd do Holandii – co zabrać, gdy wyjeżdżamy tam w celach zarobkowych?

Co zabrać do Holandii, jeśli zdecydowałeś się na wyjazd przy wykorzystaniu prywatnego samochodu bądź busa do Holandii? Lubuskie i inne polskie województwa nieopodal zachodniej granicy Polski to niektóre z regionów, w których często podejmuje się taką decyzję – do Holandii jest z nich stosunkowo blisko. Wybierając się prywatnym autem, mamy bardzo dużo możliwości. Poza dokumentami, prywatnymi przedmiotami, takimi jak odzież czy książki, możemy zabrać ze sobą także produkty spożywcze.

W tym kraju znajdują się typowo holenderskie sklepy, w których znaleźć można półki z polskimi produktami. W Holandii obecne są także polskie sklepy, dzięki czemu oferują tylko dobrze nam znane i lubiane artykuły. Nie musimy zatem zabierać ze sobą dużej ilości jedzenia w podróż. Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się wziąć produkty spożywcze, warto, aby miały one długą datę przydatności do spożycia, a także były hermetycznie zapakowane. Dzięki temu ograniczymy prawdopodobieństwo zepsucia się ich i zmarnowania.

Jak wygląda życie w Holandii?

Holandia to kraj, w którym styka się ze sobą bardzo wiele kultur – Holendrzy słyną z tolerancyjnego podejścia i gościnności dla innych narodowości. Jest to kraj, w którym życie zdecydowanie ułatwić może znajomość języka angielskiego – posługują się nim niemal wszyscy.

Wiele agencji pracy, które pośredniczą w znalezieniu odpowiednich stanowisk, organizuje również kursy językowe, które pomogą w znacznie łatwiejszym zasymilowaniu się na miejscu. Trafiając na wartościowe miejsce pracy, można oczekiwać godnego traktowania i szacunku, a także godziwych zarobków, które po pewnym czasie mogą pozwolić na odłożenie sporej sumy pieniędzy. Holendrzy to także ludzie bardzo towarzyscy, w związku z czym ciekawym elementem naszego pobytu tam, może być także nocne życie po godzinach pracy. Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć ten kierunek, a metodą na dostanie się do tego kraju mogą być busy Szczecin-Holandia.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży