Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Jak zapewnić bezpieczny przewóz przesyłek międzynarodowych?

Jak zapewnić bezpieczny przewóz przesyłek międzynarodowych?

Jeśli planujesz wysłać paczkę za granicę, pewnie zastanawiasz się, jak to zrobić. Sprawdź, jak najlepiej zaplanować transport przesyłki, czego nie można przewozić przez granicę i jak zadbać o bezpieczeństwo przesyłek międzynarodowych. Dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze o przesyłkach tego typu, aby bez problemu zorganizować przewóz paczki do innego kraju.

Jak zaplanować przewóz przesyłki międzynarodowej?

Zabierając się za planowanie wysłania przesyłki międzynarodowej, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy wybrać odpowiedniego przewoźnika – poczta i punkty kurierskie polecane są do mniejszych przesyłek. Z kolei firmy transportowe do tych większych. Pod uwagę należy wziąć jedynie oferty, które pozwalają na zarejestrowanie paczki. Dzięki temu można na bieżąco śledzić jej ruch oraz miejsce aktualnego pobytu. Dodatkowo warto postawić na ubezpieczenie paczki. Mamy wtedy pewność, że bezpieczeństwo przesyłek międzynarodowych jest odpowiednio zabezpieczone.

Przed wysłaniem przesyłki międzynarodowej, warto również porównać ceny różnych firm. Najtańsza propozycja wcale nie oznacza, że usługa zostanie wykonana odpowiednio. Bezpieczniej będzie dopłacić, np. za ubezpieczenie oraz śledzenie przesyłki. Decydując się na najtańszą opcję, ryzykujemy również dłuższym czasem transportu naszej paczki oraz jej ewentualnym uszkodzeniem lub też zaginięciem.

Istotne jest również dobre zapakowanie przesyłki międzynarodowej. Przede wszystkim powinno się zadbać o to, aby nasza paczka była umieszczona w kartonie o kształcie prostopadłościanu – bez wystających i ostrych elementów. Całość należy dobrze skleić taśmą oraz zabezpieczyć folią stretch.

Warto również zadać o odpowiednie wypełnienie naszej paczki, np. folią bąbelkową, poduszeczkami z powietrzem czy chociażby gazetami, które zminimalizują ryzyko uszkodzeń. Takie działania zapewniają bezpieczeństwo przesyłek międzynarodowych.

Jak wysłać paczkę do innego kraju? Jakie opcje są dostępne na rynku?

Jeśli chcesz wysłać przesyłkę za granicę, musisz dokładnie sprawdzić kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę sposób nadawania przesyłki. Można skorzystać z firm kurierskich zapewniających wysyłkę paczek za granicę lub wykorzystać specjalne przewozy paczek. Druga możliwość zdecydowanie bardziej bywa opłacalna w przypadku transportu dużych towarów.

Łatwo również jest znaleźć firmy przewozowe oferujące bezpośredni transport przesyłek i bagaży do okolicznych krajów. Wystarczy jedynie przekazać im dobrze zapakowaną paczkę wraz z adresem. Tego typu przejazdy najczęściej zajmują kilka dni, ale stanowią atrakcyjną cenowo alternatywę dla typowych przesyłek zagranicznych obsługiwanych przez pocztę czy firmy kurierskie. Takie transporty polecane są głównie dla osób chcących wysłać duże przesyłki, np. sporą ilość bagaży. W ten sposób można bezpieczne nadać paczkę do swoich bliskich lub też sobie, przed zaplanowanym wyjazdem do innego kraju.

Czego nie można przewieźć przez granicę? Co może się stać z paczkami z nieuprawnioną zawartością?

To, o czym należy pamiętać przy tego typu usługach, to fakt, że niektóre produkty nie mogą zostać przetransportowane przez granicę. Ich lista powinna być określona w regulaminie firmy transportowej i dokładnie przedstawiona nadawcy przez osoby przyjmujące paczki. Czego nie można przewozić przez granicę?

Z reguły zakazem przewozu przez granicę objęte są takie produkty jak: rośliny gatunków zagrożonych, muszle i koralowce, wypchane zwierzęta, wyroby wykonane ze skóry lub też z elementów pochodzenia zwierzęcego, czyli np. z piór i kości. Jednak warto pamiętać, że każdy kraj ma swoje prawo i niektóre rzeczy nie będą możliwe do przetransportowania, podczas gdy w innym już tak.

Wiesz już, czego nie można przewozić przez granicę. Jakie są jednak kary za próbę wykonania takiego transportu? Najczęściej nadawcy tego typu przesyłek podlegają karze grzywny. Wiele zależy od rodzaju transportowanego towaru. Jeśli w paczce znajdują się, np. niezgłoszone dzieła sztuki, różne antyki i skóry zwierząt, można zostać skazanym nawet na 5 lat pozbawienia wolności.

Warto również pamiętać, że jeśli chodzi o wyroby tytoniowe i alkohol, można transportować jedynie określone ilości na własne potrzeby. Przyjmuje się, że jest to około 10 litrów napojów spirytusowych, 90 litrów wina czy też 110 litrów piwa na osobę. Są to wartości wyłącznie orientacyjne. Dlatego też należy dokładnie sprawdzić wartości obowiązujące w danym kraju. W tym przypadku mowa tutaj o państwach Unii Europejskiej.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży