Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Kuchnia holenderska – wszystko co musisz wiedzieć.

Jeśli podróżujesz po różnych krajach i ich regionach, masz idealną okazję, aby próbować nowych kuchni. Holandia słynie nie tylko z wiatraków i tulipanów, lecz także z dobrego jedzenia. Będąc w tym kraju, nie bój się smakować różnego rodzaju potraw, deserów czy przystawek. Jakich potraw warto spróbować podczas podróży po Holandii? Podpowiadamy!

Lokalna kuchnia – istotny element każdego wyjazdu

Testowanie lokalnych kuchni to jeden z przyjemniejszych elementów całej wycieczki. Będąc za granicą, warto smakować różnych potraw, aby poznawać nowe dania czy też przysmaki. Dzięki kuchni można dowiedzieć się wiele o mieszkańcach danego kraju i o ich zwyczajach. Jeśli chcesz poznać smaki kraju tulipanów, wybierz tanie busy do Holandii. Dzięki nim z wielu dużych miast w Polsce możesz ruszyć prosto do Amsterdamu. Na miejscu znajdziesz dużą liczbę restauracji, barów i budek z jedzeniem, które kuszą aromatami pysznego jedzenia. Coś, czego z całą pewnością warto spróbować na wycieczce, to kuchnia holenderska. Ciekawostki związane z poszczególnymi daniami zawarliśmy poniżej.

Kuchnia holenderska – podstawy i charakterystyka

Kuchnia holenderska jest przede wszystkim bardzo prosta, pożywna i tania. Holendrzy korzystają z powszechnie znanych i cenionych składników, które można znaleźć na stołach w wielu krajach. Potrafią jednak zrobić z nich niesamowite posiłki czy przystawki, które podbijają kubki smakowe. To właśnie prostota jest siłą kuchni holenderskiej. Według mieszkańców tego kraju praktycznie każdy posiłek powinien składać się z ziemniaków, warzyw i mięsa. Niezwykle popularne wśród mieszkańców Holandii są również ryby, głównie wyławiane z Zatoki Ijmuiden. Kuchnia holenderska jest niezwykle zróżnicowana i czerpie co najlepsze z różnych kultur.

Dania kuchni holenderskiej – co warto zejść?

Mimo tego, że holenderska kuchnia należy do prostych, jest w niej wiele dań, które warto spróbować. Przede wszystkim mówi się o Stamppot, czyli potrawie składającej się z kapusty, ziemniaków, innych warzyw oraz mięsa lub kiełbasy. Holendrzy bardzo często przygotowują również zupę grochową (Erwtensoep), zupę z brązowej fasoli (Bruine bonensoep), kotlety mielone, smażone ryby oraz gulasz w wielu odmianach. Takie dania kuchni holenderskiej mają przede wszystkim dobrej jakości składniki i ciekawy smak.

Kuchnia Holandii to również Rookworst, czyli kiełbasa z czerwonego mięsa (najczęściej wołowiny), tradycyjnie podawana z ziemniakami i dodatkami w postaci surówki. Jako mieszkańcy kraju nadmorskiego, Holendrzy bardzo często jedzą również śledzie pod różną postacią.

Coś na słodko

Dla Holendrów bardzo ważne są również słodycze i desery. Niderlandzkie słodkości to produkty, którymi zachwycają się dzieci i dorośli. Wystarczy jedynie spróbować Tompouce (ciastko przypominające wyglądem cegłę), Poffertjes (małe naleśniki) czy Appelgebak (odpowiednik naszego jabłecznika), aby rozsmakować się w słodyczach z zagranicy. Będąc już na wycieczce w Holandii, można zrobić pamiątki swoim bliskim i kupić Stroopwafel. To uwielbiana w całym kraju przekąska, która składa się z dwóch cienkich warstw ciasta z dużą ilością karmelu pośrodku.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży