Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Kuchnia niemiecka – co warto z jeść podczas wizyty w Niemczech?

Jeśli wybierasz się do Niemiec, postaw nie tylko na zwiedzanie, lecz także na smakowanie kultury. Kuchnia niemiecka jest pełna pysznych, wyjątkowych potraw, które są w Polsce nieznane. Otwórz się na nowe smaki i spróbuj tradycyjnych dań serwowanych u naszych zachodnich sąsiadów. Poznaj niemieckie przysmaki, trunki i klasyczne potrawy, które podbiją Twoje kubki smakowe.

Lokalna kuchnia – nieodłączny element każdej wycieczki!

Jeśli chcesz w pełni skorzystać z wyjazdu za granicę, musisz wykorzystać możliwości, które daje Ci wycieczka. Nie skupiaj się tylko na zwiedzaniu charakterystycznych punktów, lecz także poznaj kulturę, zwyczaje i kuchnię danych krajów czy regionów. Wyjedź za granicę przynajmniej na weekend i korzystaj z nieograniczonych możliwości poznawania kraju. Ułatwią Ci to np. busy do Niemiec codziennie kursujące pomiędzy Berlinem a dużymi miastami w Polsce. Dzięki nim już w kilka godzin możesz dostać się do Niemiec, a na miejscu testować różne smakołyki, potrawy i trunki, które nie są znane w Polsce.

Różnorodność kuchni niemieckiej – testuj to, na co masz ochotę

Wiele osób uważa, że niemiecka kuchnia jest monotonna, tłusta i ciężkostrawna. Nie jest to jednak prawda i warto się o tym przekonać na własnej skórze. Kuchnia niemiecka jest pełna różnorodnych potraw i smakołyków. Mimo tego, że często mówi się, że jej podstawą jest kiełbasa i kotlety, wśród niemieckich potraw można znaleźć wiele lżejszych propozycji.

W niemieckich daniach czuć inspiracje z okolicznych krajów – Austrii, Francji czy Holandii. To właśnie dzięki temu jest ona tak wyjątkowa. Ponadto podczas gotowania Niemcy stawiają na dobrej jakości składniki i mocne przyprawy, które muszą wyróżniać dania na tle innych.

Kuchnia niemiecka – potrawy, których trzeba spróbować!

Są takie dania i niemieckie przysmaki, których żal nie skosztować. W całym kraju zakupić można dwie tradycyjne potrawy: Weisswurst oraz Currywurst. Pierwsza z nich to biała kiełbasa przyrządzana na różne sposoby, a druga to klasyczna, smażona kiełbasa w sosie curry. Poza tymi daniami w Niemczech często widuje się gęsinę podawaną z dodatkami, kaczki czy zupy, które różnią się w zależności od regionu.

Pamiętaj jednak, aby nie stawiać tylko na dania obiadowe. Niemcy słyną też z niesamowitych deserów. Nie da się przejść obojętnie obok ich ciast. Na szczególne wyróżnienie zasługują wypieki ze śliwkami oraz strudle z jabłkami, którymi zajadają się dzieci i dorośli. Będąc w Niemczech, nie odmawiaj sobie ich klasycznych słodyczy, a na nowo rozsmakujesz się w wielu ciastach i wypiekach.

Kuchnia niemiecka – ciekawostki

Czym specyficznym charakteryzuje się kuchnia niemiecka? Potrawy, które są serwowane w wielu miastach to mieszanka dobrej jakości składników i miłości do jedzenia. To właśnie dzięki temu niemieckie dania smakują praktycznie każdemu. Jednak ta kuchnia kryje w sobie wiele ciekawostek, które warto znać. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Niemcy szczególną uwagę przykładają do jakości mięsa, dlatego do jednych z najpopularniejszych potraw można zaliczyć dania z gęsiny i kaczki. Poza tym lubią dobre sosy, długie gotowanie, dodatki ziemniaczane i wędzonki.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży