Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Niemcy – co warto zobaczyć?

Malownicze krajobrazy na południu kraju czy spacer po nowoczesnych metropoliach? Niemcy to państwo różnorodne turystycznie, które ma wiele do zaoferowania przybyłym z różnych zakątków świata. Zapierające dech w piersiach widoki, monumentalne zabytki i romantyczne alejki przeniosą Cię w czasie, a także ukoją zszargane nerwy. Przekonaj się, co warto zobaczyć w Niemczech, i już teraz zarezerwuj bilet na podróż do jednego z zachwycających landów.

Ciekawe miejsca dla romantyków – Niemcy

Kraj naszych zachodnich sąsiadów ma powierzchnię ponad 300 000 km². Rozległy obszar idzie w parze z ogromem atrakcji, które Niemcy oferują turystom. Wielbiciele imponujących budynków i malowniczych ogrodów będą zachwyceni wizytą w południowej Bawarii, gdzie znajdują się przepiękne perły XIX-wiecznej architektury: baśniowy zamek Neuschwanstein oraz pałac Herrenchiemsee, położony na wyspie. To jedne z kilkudziesięciu tysięcy twierdz i pałaców, które możesz zwiedzić w Niemczech. Kraj słynie bowiem z monumentalnych zamków oraz romantycznej architektury. Jest więc idealnym celem podróży dla osób, które szukają wytchnienia i zanurzenia się w magicznej estetyce. Bogato zdobione pałace i ogrody to doskonałe miejsce na wycieczkę z drugą połówką.

Co warto zwiedzić w Niemczech z dziećmi?

Niemcy są atrakcyjne turystycznie nie tylko dla dorosłych. Jeśli chcesz pokazać swoim pociechom ten piękny kraj, powinieneś wiedzieć, w jakie miejsca je zabrać. Blisko granicy polsko-niemieckiej znajdziesz Tierpark Görlitz, w którym mieści się zoo ze zwierzętami zarówno gospodarczymi, jak i egzotycznymi. Dzieci będą zachwycone nie tylko kontaktem ze zwierzętami, ale także szalonymi zabawami na placach zabaw, przyrodniczymi zagadkami oraz wizytą w Domu Odkrywców. Odwiedziny największego parku rozrywki w Europie również zapamiętają na długo. Tropical Islands znajduje się pod Berlinem i imponuje zarówno wielkością, jak i również bogactwem atrakcji. Tropikalna wyspa 60 km od Berlina? Musicie tam być! Niemcy nie tylko bawią, ale również uczą. Po solidną dawkę wiedzy wybierzcie się do muzeum nauki w Bremie. Nauka podana w interesującej formie, opartej na praktyce i eksperymentach, nie znuży nawet najmłodszych naukowców.

Niemcy – co warto zobaczyć? Miejsca, które musisz odwiedzić w Berlinie

Każdy, kto choć trochę interesuje się historią, wie, że są w Niemczech zabytki, które nie wystarczy znać ze szkolnych podręczników – trzeba je zobaczyć. Należy do nich z pewnością Mur Berliński, a raczej jego fragmenty, które są pozostałością po okrutnym w skutkach podziale Niemiec na dwie strefy wpływów. Nie możesz opuścić Berlina, zanim nie zobaczysz także monumentalnej Bramy Brandenburskiej, która od XVIII wieku uczestniczy w najważniejszych dziejach historii, a od lat 90. XX wieku stanowi symbol Pokoju i Wolności. Gmach Parlamentu Rzeszy w Berlinie to również istotny cel dla zwiedzających. Budynek sprawia imponujące wrażenie z uwagi na mieszankę form architektonicznych. Znajdziesz tutaj elementy stylu włoskiego późnego renesansu, niemieckiego renesansu oraz neobaroku. Prawdziwa uczta dla oka.

Co jeszcze można zwiedzić w Niemczech?

Niemcy to nie tylko Berlin, monumentalne zamki, imponujące zabytki i nowoczesne atrakcje. Wielbiciele pięknych krajobrazów i malowniczej przyrody znajdą ukojenie i satysfakcję z podróży nad Jezioro Bodeńskie, znajdujące się tuż u podnóża Alp. Estetów ucieszy również wizyta w Heidelbergu, w mieście położonym na zboczach gór, nazywanym często „perłą Niemiec”, przez które przepływa Neckar. Jeśli marzy Ci się podróż w czasie, koniecznie odwiedź również klimatyczny Bamberg, średniowieczne miasto, które zostało wpisane na listę UNESCO. Niemcy to kraj, które przypadnie do gustu zarówno turystom, ceniącym nowoczesne atrakcje, jak i poszukującym piękna naturalnego środowiska i architektonicznych unikatów.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży