Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Oktoberfest – wszystko co musisz wiedzieć o festiwalu piwa.

Oktoberfest to znany na całym świecie festiwal, na którego zjeżdżają się na ludzie z wielu kontynentów. Wszystko po to, aby świętować dożynki chmielne i testować różnego smaku piwa wytwarzane przez niemieckich producentów. Oktoberfest to jedna z ważniejszych atrakcji w Niemczech, na której chociaż raz w życiu powinien pojawić się każdy miłośnik piwa i dobrego jedzenia!

Oktoberfest – co to jest?

Interesuje Cię temat festiwalu Oktoberfest? Gdzie się odbywa i czym jest? Oktoberfest to nic innego jak popularny i znany na całym świecie festiwal piwa. Niemcy organizują go od pokoleń w Monachium, w Bawarii, przez co stał się jedną z ważniejszych atrakcji, z której słynie cały kraj. Oktoberfest organizowany jest co roku od 1810. Co oznacza, że odbywa się niemal nieprzerwanie już od ponad 200 lat! Od tego czasu cieszy się on coraz większą popularnością. Według danych przeciętna liczba osób odwiedzających festiwal piwa to około 6 milionów. Ten wynik sprawia, że Oktoberfest jest jedną z największych atrakcji na całym świecie.

Jak dotrzeć na Oktoberfest?

Do Monachium w okresie Oktoberfest najlepiej jest dotrzeć publicznym transportem zbiorowym. Ze względu na dużą liczbę turystów, warto wcześniej zamówić bilet, aby na pewno bez problemu dostać się na ten festiwal piwa. Aby dostać się do Bawarii, można kupić bilet na bus do Niemiec z Polski, który zawiezie wszystkich chętnych na miejsce. Zawczasu należy również zarezerwować pokój w hotelu, ponieważ podczas trwania Oktoberfestu wiele noclegów jest zajętych i ciężko znaleźć wolne miejsce nawet na jedną noc.

Oktoberfest – kiedy się odbywa?

Mimo tego, że nazwa Oktoberfest sugeruje październik jako czas trwania festiwalu, ten tradycyjnie odbywa się we wrześniu. Organizatorzy zapewniają, że jest to kwestia pogody. We wrześniu może przyjechać więcej turystów, aby cieszyć się festiwalem bez gwałtownych opadów czy nagłych spadków temperaturowych. Przesunięcie festiwalu na wrzesień to wygodna opcja dla tych, którzy nie chcieliby spędzać tego czasu w niskich temperaturach i w deszczu. We wrześniu wielu turystów wykorzystuje również swój letni urlop, co sprawia, że mogą oni jeszcze skorzystać z okazji i odwiedzić Oktoberfest. Kiedy się odbywa? Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszystkie wątpliwości!

Oktoberfest – ile trwa festiwal?

Interesują Cię szczegóły dotyczące festiwalu Oktoberfest? Ile trwa festiwal? Oktoberfest, który co roku odbywa się w Bawarii, trwa dwa tygodnie – od połowy września do pierwszej niedzieli października. Podczas niego codziennie serwowane są różnego rodzaje piwa, a w Monachium można spotkać wiele różnorodnych atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. To festiwal nie tylko dla miłośników piwa, lecz także dla tych, którzy pragną posmakować lokalnej kuchni i bawić się z innymi w radosnym gronie.

Wygląd na Oktoberfest – jak się ubrać?

Czy istnieją jakieś specjalne wymagania, np. jak się zachowywać albo ubrać na Oktoberfest? Każdy może czuć się tam swobodnie. Ważne jest to, aby móc się dobrze bawić. Tradycyjnie jednak kobiety chodziły w kolorowych sukniach znanych jako Dirndl, a mężczyźni w skórzanych spodniach (Lederhosen) i kapeluszach. Dalej można zobaczyć te stroje na festiwalu, jednak noszą je głównie pracownicy i obsługa Oktoberfest.

Oktoberfest – ciekawostki, które warto znać!

Festiwal piwa odbywa się już od 200 lat, dlatego muszą wiązać się z nim historie i różnego rodzaju ciekawostki, z których słynie Oktoberfest. Zwyczaje, które zapoczątkowano lata temu to przede wszystkim stroje, które obecnie nie są wymagane. Poza tym do zwyczajów można dodać jeszcze pojawiające się co roku w Monachium budki z jedzeniem, dzięki którym każdy chętny może posmakować niemieckiej kuchni. Jeśli wymieniać by ciekawostki o Oktoberfest, największą z nich jest fakt, że przez ponad 200 lat festiwal nie odbył się tylko kilkukrotnie – była to wina m.in. epidemii cholery, drugiej wojny światowej i pandemii COVID-19.

Warto również wspomnieć o tym, że w ciągu trwania Oktoberfestu odwiedzający wypijają średnio aż 7 milionów litrów piwa! Właśnie z tego powodu władze Monachium postanowiły uruchomić dedykowane linie tramwajowe, obsługujące nietrzeźwych odwiedzających, którzy chcą się dostać do centrum miasta. Jeśli interesują nas również inne atrakcje, niż dobre piwo i jedzenie to warto wiedzieć o tym, że podczas trwania festiwalu odbywają się również koncerty, parady i inne wydarzenia, takie jak pokazy lotnicze. Kolejną ciekawostką na temat Oktoberfestu jest to, że w Monachium jest tylko sześć browarów, które oficjalnie mogą serwować swoje piwo na festiwalu Oktoberfest.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży