Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Praca w Holandii – wszystko co musisz wiedzieć.

Chcesz pracować w Holandii? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się za granicę. Dowiedz się, jakich dokumentów potrzebujesz, aby podpisać umowę, na co trzeba uważać oraz czy praca w Holandii liczy się do polskiej emerytury. Zdobądź istotną wiedzę, która pomoże Ci zdecydować, czy warto wyjechać za granicę, aby tam zarabiać pieniądze na życie.

Praca w Holandii – co trzeba wiedzieć?

Dla wielu osób opłacalna wydaje się praca w Holandii. Co zabrać ze sobą na wyjazd? Istotne jest to, aby mieć ważne dokumenty takie jak dowód osobisty albo paszport. Nie mogą być one w żaden sposób uszkodzone, aby miały pełna moc prawną. Sprawdź to dokładnie, jeszcze zanim kupisz bilety na busy do Holandii. Dokumenty potrzebne Ci są do podpisania umowy o pracę, założenia konta w banku, zameldowania się itp.

Warto również wyrobić kartę EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Uprawnia ona do korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej na terenie państwa członkowskiego. Zakres EKUZ jest jednak ograniczony i pozwala jedynie na nieplanowane i niezbędne leczenie medyczne. Jeśli natomiast podejmiemy pracę na podstawie umowy o pracę, otrzymamy ubezpieczenie zdrowotne w Holandii. Każda osoba pracująca na terenie tego państwa musi je posiadać.

Praca w Holandii – co potrzebne do umowy?

Dowód osobisty lub paszport to podstawowe dokumenty, które trzeba mieć, aby podpisać umowę o pracę. To jednak nie jest jedyna rzecz, której potrzebujesz. Jest jeszcze jeden specjalny dokument. Wyrabiany w urzędzie gminy numer BSN jest obowiązkowy, jeśli chcesz podpisać umowę. Bez niego nie można podjąć legalnej pracy w Holandii.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że wielu pracodawców w krajach niderlandzkich ceni sobie prawo jazdy. Wyrobiony dokument w Polsce pozwala swobodnie poruszać się po holenderskich drogach, bez potrzeby ponownego zdawania egzaminu. Warto również posiadać konto walutowe.

Praca w Holandii – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy praca w Holandii się opłaca. Ciężko na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. W wielu przypadkach praca w Holandii będzie znacznie bardziej opłacalna finansowo niż w Polsce. Wiele zależy jednak od konkretnego zawodu. Najlepiej płatne będą prace fizyczne, które pozwalają zdobyć wynagrodzenia wyższe od tych, które oferowane są w naszym kraju. Wiele osób zastanawia się również, czy praca w Holandii liczy się do emerytury. Polski ZUS wlicza do stażu pracy okres odprowadzania składek za granicą. Sprawia to, że wszystkie przepracowane lata w Holandii liczą się do polskiej emerytury.

Praca w Holandii – na co uważać?

W każdym kraju znajdą się osoby, które chcą zarobić na naiwności innych. Należy na nich szczególnie uważać, aby nie paść ofiarą oszustów. Przede wszystkim zwraca się uwagę na takie praktyki, jakie oferują różnego rodzaju agencje. Wymagają one np. przedpłat, opłat i zaliczek.

W takim razie czy praca w Holandii jest bezpieczna? Tak. O ile nie wpadnie się na nieuczciwego pracodawcę. Warto przed podjęciem pracy sprawdzić opinie w internecie o danej firmie czy osobie, aby zobaczyć, co pracownicy mają do powiedzenia.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży