Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Przewóz przesyłek – od A do Z: Jak przygotować przesyłkę do wysyłki międzynarodowej?

Przewóz przesyłek - od A do Z: Jak przygotować przesyłkę do wysyłki międzynarodowej?

Przewóz przesyłek międzynarodowych to niezwykle odpowiedzialne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania przesyłki. Prawidłowe zapakowanie i oznakowanie paczki może zapobiec jej uszkodzeniu czy zagubieniu podczas transportu. Jak przygotować przesyłkę do wysyłki międzynarodowej? Podpowiadamy!

Wybierz odpowiednie opakowanie

W zależności od rodzaju przesyłki należy wybrać odpowiednie opakowanie. Delikatne przedmioty, takie jak szkło czy porcelana, wymagają dodatkowych elementów ochronnych, takich jak styropian czy folia bąbelkowa. Istnieje wiele rodzajów opakowań, które można wykorzystać przy przesyłkach międzynarodowych. Wybór odpowiedniego pudełka zależy przede wszystkim od rodzaju przesyłki i od jej rozmiaru oraz wagi. Niektóre paczki wymagają jednak bardziej specjalistycznego potraktowania w przypadku, kiedy mowa jest o przewozie przesyłek, np. z materiałami łatwopalnymi lub produktów chemicznych. Rodzaje najczęściej wykorzystywanych sposobów do przewozu rzeczy to:

 • Pudła kartonowe – są jednymi z najczęściej używanych opakowań przy przewozie rzeczy. Są one łatwe w transporcie i użytkowaniu oraz zapewniają dobrą ochronę paczek;
 • Koperty papierowe – wypełnione są warstwą bąbelkową, zapewniającą dodatkową ochronę bardziej delikatnych przedmiotów;
 • Torby kurierskie – wykonane z materiału o wysokiej wytrzymałości, który zapewnia ochronę przesyłek przed uszkodzeniami podczas transportu;
 • Drewniane skrzynie – wysoce odporne opakowania wykonane z drewna bądź sklejki, które chronią przedmioty w trakcie przewozu przesyłek większych rozmiarów;
 • Palety – to platformy, na których układana jest spora ilość paczek. Transportowane są z wykorzystaniem specjalistycznych samochodów i statków. Palety zapewniają stabilność dużej liczby przesyłek i znacząco ułatwiają przewóz rzeczy za granicę;
 • Worki foliowe – łatwe w użyciu i zapewniające ochronę przedmiotów przed wilgocią i brudem.

Jaki zatem wybrać najlepszy rodzaj opakowania? Jednym z najważniejszych kryteriów jest rozmiar i waga przesyłki. Należy wybrać takie, które będzie odpowiednie do powyższych kryteriów. Zbyt duża paczka może zwiększyć koszty transportu.

Trasa przewozu rzeczy również ma wpływ na wybór odpowiedniego opakowania. Jeśli przesyłka będzie przewożona drogą morską, należy wybrać przedmiot odporny na wilgoć i słoną wodę. Paczki przewożone transportem lądowym, np. z wykorzystaniem busów, również powinny być odpowiednio zabezpieczone. Warto wykorzystać do tego wytrzymałe pudełko kartonowe i dużą ilość folii, którą owiniemy najbardziej wrażliwe przedmioty. Jeśli szukasz sprawdzonego przewoźnika paczek, działającego na terenie całej Europy, koniecznie sprawdź ofertę firmy InterBus!

Jak zapobiec uszkodzeniom podczas transportu?

Jak już wiesz, wybór odpowiedniego opakowania jest kluczowy, aby zapewnić bezpieczeństwo przesyłki. Przed wysłaniem przesyłki warto upewnić się, że jest ona dobrze zabezpieczona wewnątrz. Delikatne przedmioty, takie jak szkło czy porcelana, wymagają dodatkowego zabezpieczenia, takiego jak wyściółka papierowa czy poduszeczki z bąbelkami powietrza. Taką przesyłkę należy także oznaczyć odpowiednimi etykietami, informującymi przewoźnika o jej zawartości i sposobie transportu. Można także umieścić na opakowaniu ostrzeżenia o tym, że zawartość jest łamliwa lub wymaga ostrożnego obchodzenia się.

Jak poprawnie oznakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami przewoźnika?

Aby przewóz rzeczy na trasie międzynarodowej mógł dojść do skutku, powinno się dokładnie oznakować przesyłkę, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i informacyjnych. Pamiętaj o umieszczeniu na niej danych nadawcy i odbiorcy oraz dokładnym podaniu obu adresów. Powinny być one czytelne i zrozumiałe dla każdego, kto będzie się naszą paczką zajmował w trakcie transportu. Musimy jasno określić rodzaj przesyłki, np. czy to dokumenty lub towar innego rodzaju. Może to pomóc przewoźnikowi w określeniu odpowiedniego sposobu transportu i obsługi przesyłki. Jeśli paczka zawiera delikatne lub łatwopalne przedmioty, należy oznaczyć to odpowiednimi ostrzeżeniami.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
 • Komfortową podróż
 • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
 • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
 • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
 • Atrakcyjne ceny i rabaty
 • Wysoki standard podróży
 • Przewóz przesyłek
 • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
 • Ubezpieczenie na czas trwania podróży