Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Przewozy grupowe międzynarodowe: Jak zorganizować wyjazd?

Przewozy grupowe międzynarodowe: Jak zorganizować wyjazd?

Planujesz wyjazd grupowy do innego kraju? Niezależnie od tego, czy w ramach obowiązków służbowych, czy też wspólnego wypadu na wakacje, musisz wiedzieć, jak zorganizować taki przejazd, aby był bezpieczny i atrakcyjny cenowo. Dowiedz się, jak wyglądają przewozy międzynarodowe, jakie mają zalety, jakie są dostępne środki transportu i co musisz załatwić przed wyjazdem.

Jak wygląda przewóz grupowy międzynarodowy?

Organizując przewozy międzynarodowe, przede wszystkim należy kupić bilety na określony transport. Aby to zrobić, trzeba podać dane organizatora i uczestników, którzy wezmą udział w danym przewozie. Należy podać liczbę biorących udział osób oraz ich imiona i nazwiska. Do tego niezbędne są także dane kontaktowe do organizatora, czyli adres e-mail i numer telefonu.

Należy również określić datę, godzinę i relację przejazdu. Warto zabrać się za to szybciej, aby na pewno znaleźć miejsce dla swojej grupy. Jeśli kupuje się bilet albo zamawia transport kilka dni przed wyjazdem, może nie być już miejsc w wybranych przez nas środkach komunikacji – takich jak pociąg lub bus.

Bilety na wybrany transport można zakupić przez internet, jednak w wielu miejscach istnieje również opcja kupna ich stacjonarnie. W takim przypadku również trzeba być przygotowanym na podanie danych o organizatorze, liczbie osób w grupie i o zniżkach, które mogą obowiązywać poszczególnych uczestników przewozu.

Jakie są zalety grupowych przejazdów międzynarodowych?

Przewozy międzynarodowe mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to bardzo opłacalne rozwiązanie pod względem finansowym. Niezależnie od tego, czy grupa jedzie do miejsca pracy, czy na wakacje, może zaoszczędzić ona sporo pieniędzy już na samej podróży. Transport dużej grupy pozwala najczęściej zniwelować koszty przewozu nawet na poziomie 30%. Fakt ten zachęca to do wspólnego podróżowania w większych grupach.

Do tego warto zaznaczyć również, że w większości grupowych przewozów międzynarodowych oferowane są dodatkowe ulgi i zniżki. Oznacza to, że jeśli w grupie są osoby uprawnione do uzyskania tego typu świadczeń, otrzymają one niższą cenę biletu. Pod uwagę przede wszystkim bierze się zniżki szkolne, studenckie, a także ulgi dla osób niepełnosprawnych i seniorów.

Przewozy międzynarodowe są ponadto bardzo bezpieczną formą transportu. Cała grupa podróżuje razem, przez co może na siebie liczyć niezależnie od sposobu czy miejsca podróży. W ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo każdemu, nawet dzieciom, które wybierają się np. na zagraniczną wycieczkę. Inaczej sprawa by wyglądała, gdyby każda z osób zakupiła bilet osobno, nawet na ten sam środek transportu. Cała grupa mogłaby zostać podzielona np. w różnych wagonach, a dzięki wspólnemu biletowi, znajdzie miejsca zaraz obok siebie, aby w trakcie drogi spędzać wspólnie czas.

Jaki środek transportu wybrać?

Jeśli chodzi o wybór środków transportu, dotyczących grupowych przewozów międzynarodowych, można przede wszystkim zdecydować się na busy albo pociągi. W przypadku tego pierwszego środka transportu mówi się o pojazdach różnej wielkości. Można kupić bilet grupowy na busa, którym podróżują również inne osoby albo wykupić przejazd pojazdem dla jedynie określonej grupy osób. Opcja ta jest dla wielu podróżujących przyjemniejsza i wygodniejsza, ponieważ przez całą drogę mogą oni przebywać jedynie w swoim gronie. Jeśli szukasz opcji na wygodny transport grupowy poza granice naszego państwa, postaw na ofertę firmy InterBus! Nasza flota obejmuje nowe pojazdy marki Renault Trafic, które są regularnie serwisowane przez wykwalifikowanych mechaników.

Decydując się na konkretny środek transportu, należy wziąć pod uwagę liczbę osób podróżujących, relację przejazdu oraz czas podróży. Pociąg będzie dobrym wyborem dla grup, które chcą dotrzeć do dużych miast w innym kraju, np. do stolicy Belgii. Jeśli jednak transport ma zabrać grupę do pomniejszej aglomeracji, do której nie dociera większość pociągów, lepiej postawić na wynajęcie busa tylko dla danej grupy. Unikniemy dzięki temu możliwych licznych przesiadek i niepotrzebnego stresu z tym związanego.

Jakie dokumenty należy mieć, aby wziąć udział w przewozie międzynarodowym?

Organizacja przewodu międzynarodowego wymaga od nas zakupienia biletu, zorganizowania transportu i złożenia odpowiedniego wniosku. Jednak to nie wszystko, o co trzeba zadbać. Każdy uczestnik musi mieć ze sobą odpowiednie dokumenty. Wiele zależy od tego, dokąd ma odbyć się podróż. Jeśli wybieramy się do kraju, który leży na terenie Unii Europejskiej, wystarczy mieć dowód tożsamości. Jeśli jednak to państwo poza UE, należy również zabrać paszport. Do tego warto pamiętać o dokumentach, które pozwalają na przyznanie zniżek, czyli np. legitymacji studenckiej lub szkolnej.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży