Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Przewozy międzynarodowe – cechy dobrej firmy przewozowej

Przewozy międzynarodowe – cechy dobrej firmy przewozowej

W ostatnich latach podróże zagraniczne stały się niezwykle popularne wśród wielu osób mieszkających w naszym kraju. Oczywiście przyczyniło się do tego wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie to ułatwiło Polakom przemieszczanie się do krajów członkowskich Unii, ponieważ, aby przekroczyć granicę tych państw, wystarczy okazanie dowodu osobistego lub paszportu. Z tego względu nasi rodacy bardzo często podróżują za granicę w celach zarobkowych tudzież turystycznych. Jednocześnie najchętniej korzystają z usług przewoźników oferujących przejazdy busami. Zaufany transport do Niemiec, Belgii czy Holandii stanowi jeden z ważniejszych elementów udanego wyjazdu. Szczególnie gdy podróżujemy stosunkowo często.

W poniższym artykule obrazujemy, czym wyróżniają się profesjonalne firmy przewozowe, a także wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę przed ostateczną decyzją dotyczącą wyboru usługodawcy transportu.

Stan techniczny i wyposażenie floty pojazdów, czyli bezpieczeństwo idące w parze z komfortem

Na bezpieczeństwo pasażerów wypływa przede wszystkim stan techniczny busów. Nie bez znaczenia jest również ich wyposażenie, które z kolei jest odpowiedzialne za komfort odczuwany podczas drogi.

Nowoczesna flota pojazdów wiąże się oczywiście z lepszą kondycję techniczną sprzętu. Stosunkowo nowy bus jadący do Niemiec czy też do innego kraju będzie miał z pewnością znacznie wyższą sprawność aniżeli pojazd nadgryziony zębem czasu. Profesjonalna firma transportowa zawsze udostępnia swoim Klientom najważniejsze dane pojazdów, w tym datę ich produkcji. Jeśli jednak te informacje nie są dla Ciebie wystarczające, możesz poprosić przewoźnika o aktualne zaświadczenie uzyskane po okresowym przeglądzie technicznym busa. Wówczas zyskasz pewność, że wybrany transport jest bezpieczny.

Bogate wyposażenie busów zachęca pasażerów do korzystania z usług danej firmy przewozowej. To właśnie komfortowa podróż jest jednym z podstawowych czynników decydujących o tym, że Klient wraca do sprawdzonej marki przewozowej. Dlaczego? Ponieważ wielogodzinna trasa zagraniczna pokonywana za dnia lub nocą jest doskonałą okazją do odpoczynku, zrelaksowania się oraz wyciszenia przed dotarciem do celu. W tym czasie niektórzy pasażerowie chętnie nadrabiają zaległości w oglądaniu ulubionych seriali, czytaniu książek czy też w słuchaniu muzyki w wygodnej pozycji. Inni zaś wolą odpocząć ucinając sobie zbawienną drzemkę. Wszystkie te czynności wykonuje się niezwykle przyjemnie w regulowanych fotelach wyposażonych w wysuwany stoliki i uchwyty np. na kubki. Oczywiście profesjonalny bus pokonujący dłuższą trasę np. do Belgii powinien być klimatyzowany. Pasażerowie niezwykle cenię sobie to udogodnienie szczególnie w letnie, upalne dni, kiedy we wszystkich środkach transportu robi się zazwyczaj duszno, a przez to nieprzyjemnie. Klimatyzacja daje podróżującym uczucie komfortu, ale również chroni ich przed omdleniami spowodowanymi wysokimi temperaturami. Warto wspomnieć w tym miejscu o naturalnym zjawisku ludzkiego organizmu, jakim jest potliwość. Sprawny nawiew skutecznie zminimalizuje efekt nadmiernego pocenia się, co pozwoli uniknąć pasażerom krępującego uczucia dyskomfortu, a także wyeliminuje ryzyko nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w powietrzu.

Wykwalifikowani kierowcy z doświadczeniem

Za bezpieczeństwo pasażerów w każdej firmie przewozowej odpowiada przede wszystkim kierowca. To na jego barkach spoczywa największa odpowiedzialność. Oczywiście stan techniczny pojazdu również ma ogromne znaczenie, jednak umiejętności i doświadczenie zawodowego kierowcy gwarantują podróżującym bezpieczne dotarcie do celu.

Zatem jakimi cechami powinien wyróżniać się idealny pracownik prowadzący bus do Holandii lub innego kraju? Jego doświadczenie na drodze jest kluczowym wyznacznikiem posiadanych umiejętności. W drugiej kolejności należy wymienić perfekcyjną znajomość przepisów ruchu drogowego oraz bardzo dobrą orientację w terenie, która ułatwia sprawne przemieszczanie się na drodze. Rozsądek i opanowanie świadczą o dojrzałości zawodowej każdego kierowcy, a także pozwalają pasażerom na obdarowanie go zaufaniem. Dzięki temu Klienci mogą sobie pozwolić na wewnętrzny spokój i opanowanie podczas wyprawy. Profesjonalny kierowca powinien wyróżniać się również umiejętnością komunikacji z drugim człowiekiem wspieraną życzliwością oraz empatią. Te cechy pozwalają na kulturalne rozwiązywanie ewentualnych konfliktów, do jakich dochodzi niekiedy np. między podróżującymi.

Dobry kierowca transportu osobowego posiada zwykle wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Jest ona niezwykle przydatna podczas błahych zdarzeń losowych, nie wspominając już o poważniejszych wypadkach mających miejsce na pokładzie bądź na drodze.

Dotrzymywanie terminów oraz ekonomia

Profesjonalne firmy transportowe organizując każdy przewóz osób do Niemiec lub do innego państwa dbają o to, aby wszystkie zaplanowane kursy odbyły się zgodnie z terminem oraz według ustalonej godziny. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dla pasażerów podróżujących z małymi dziećmi czy też ludzi wyjeżdżających za granicę do pracy. Znaczne opóźnienia podróży wprowadzają zwyczajnie nerwową atmosferę wśród pasażerów, odbierając im satysfakcję z usługi. Zatem wybierając przewoźnika, zorientuj się najpierw czy spełnia on wyżej wymienione warunki.

Możliwość zaoszczędzenia czasu oraz pieniędzy jest ściśle powiązana z dotarciem do miejsca docelowego przy pomocy jednego pojazdu. Otóż busy wyjeżdżające do Holandii z pomorskiego tudzież busy kursujące do Niemiec z zachodniopomorskiego bądź transport z innych regionów Polski do pozostałych krajów Unii Europejskiej najczęściej dowozi swoich pasażerów pod konkretny adres umówiony wcześniej z kierowcą. Tym sposobem Klienci firm przewozowych zyskują na czasie, oszczędzając jednocześnie swoje ciężko zarobione pieniądze. Po pierwsze docierają na miejsce jednym środkiem transportu, unikając tym samym uporczywych przesiadek opóźniających podróż. Po drugie eliminują konieczność kupna kolejnych biletów niezbędnych do przemieszczenia się następnym środkiem transportu.

Bezwzględny zakaz spożywania używek podczas podróży

To niezwykle ważny warunek przyczyniający się do komfortu pasażerów, ale również zapewniający kierowcom odpowiednie warunki pracy. Zarówno palenie papierosów, jak i spożywanie alkoholu w czasie podróży jest niedopuszczalne w każdej profesjonalnie funkcjonującej firmie przewozowej. To samo dotyczy pasażerów, którzy mają zamiar wsiąść do busa w stanie nietrzeźwości.

Korzystanie z używek w czasie drogi może wywoływać złe samopoczucie u samych konsumentów, a także u podróżujących siedzących w ich bliskim sąsiedztwie. Ponadto substancje odurzające częstokroć są przyczyną konfliktów, a nawet awantur, do których dochodzi na trasie. Stanowią one zagrożenie nie tylko dla pasażerów. Kierowca narażony jest wówczas na brak koncentracji, co w efekcie może doprowadzić do groźnego wypadku drogowego. Dlatego, zanim wyruszysz w świat, upewnij się, czy w danej firmie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu oraz wyrobów tytoniowych w busie i czy jest on faktycznie przestrzegany.

Podsumowując, profesjonalna firma przewozowa dba o bezpieczeństwo i komfort swoich pasażerów. Jej kierowcy nie są zatrudniani z przypadku, lecz na podstawie osiągniętych kwalifikacji i uzyskanego doświadczenia. Dotrzymywanie terminów, dbałość o czas, a także pieniądze Klientów oraz przestrzeganie najważniejszych norm społecznych to zagadnienia, które powinny być szczególnie ważne dla dobrego przedsiębiorcy realizującego się w dziedzinie transportu osobowego.

Z InterBus każda podróż upłynie Ci w doskonałej atmosferze, jak również w idealnych warunkach. Jesteśmy zobowiązani, bezpiecznie dowieźć Cię na czas pod wcześniej ustalony adres. Zatem do zobaczenia w drodze!

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży