Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Transport osobowy z Polski do Niemiec – busem czy autokarem?

Transport osobowy z Polski do Niemiec – busem czy autokarem?

Każda podróż zagraniczna wiąże się z dylematem dotyczącym wyboru odpowiedniego środka transportu, który pozwoli nam dotrzeć do celu w sposób bezpieczny i komfortowy. Możliwości jest bardzo wiele, natomiast najczęściej wybieraną opcją jest przejazd busem lub autokarem. Jaki wariant jest lepszy? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule, porównując te dwa sposoby przemieszczania się za granicę. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to w trafnym wyborze przewoźnika, zapewniając tym samym satysfakcjonującą podróż do obcego państwa. Życzymy przyjemnej lektury!

Busy do Niemiec oraz autokary – kto najczęściej korzysta z usług firm transportowych i dlaczego?

Na Busy do Niemiec najczęściej decydują się pracownicy sezonowi lub osoby często odwiedzające najbliższą rodzinę tam zamieszkałą. Ten rodzaj transportu jest również niezwykle popularny wśród mieszkańców małych miejscowości. Dlaczego? Ponieważ firmy organizujące przewozy osobowe do Niemiec busami zwykle zabierają swoich pasażerów spod domów, dowożąc ich pod konkretny adres w Niemczech. Rozwiązanie to eliminuje uciążliwe dojazdy do dworców autobusowych tudzież przystanków zlokalizowanych w dużej odległości od miejsca zamieszkania. Ten argument przemawia także do licznego grona ludzi starszych, którzy nie mają siły na przedostawanie się z bagażem do wskazanego miejsca odjazdu. W tym przypadku busy pokonujące trasę PolskaNiemcy mają znaczną przewagę nad autokarami. Ponadto częstotliwość ich wyjazdów jest znacznie większa. Zatem z autokarów najczęściej korzystają młodzi ludzie mieszkający w dużych miastach, ponieważ dotarcie do dworca nie stanowi dla nich tak dużego problemu.

Bus kontra autokar do Niemieccena ma znaczenie

Koszt podróży to jeden z podstawowych elementów wpływających na decyzję o wyborze konkretnego przewoźnika. Pasażerowie czują się bowiem znacznie bardziej usatysfakcjonowani, jeżeli mogą zapłacić za transport mniej. Porównując autokary oraz busy do Niemiec, cena biletów w obu przypadkach jest porównywalna. Istnieje jednak sposób na zaoszczędzenie dość sporej sumy pieniędzy. Wśród firm przewozowych panuje obecnie trend oferujący atrakcyjne rabaty cenowe uzależnione od terminu rezerwacji. Dokonanie jej ze znacznym wyprzedzeniem wiąże się z niższymi kosztami przejazdu. Natomiast kupując bilet na autokar czy też Bus do Niemiec z dnia na dzień musisz liczyć się z tym, że cena podróży będzie niestety znacznie wyższa.

Przewozy osobowe do Niemiec – którym środkiem transportu dotrzesz na miejsce szybciej

Bez wątpienia przewóz osób trasą PolskaNiemcy odbywa się znacznie szybciej, podróżując busem. Autokar dowozi bowiem swoich pasażerów na konkretny przystanek końcowy, z którego trzeba jeszcze przemieścić się pod docelowy adres. W tym celu podróżujący są zmuszeni do zorganizowania sobie kolejnego środka transportu, takiego, jak chociażby taksówka. Ta sytuacja znacznie wydłuża czas drogi, a także zwiększa koszty wyprawy. Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, busy zapewniają podróżującym dojazd do miejsca ustalonego przed wyjazdem, co znacznie skraca czas drogi. Oczywiście ilość godzin spędzonych w busie uzależniona jest od długości trasy i jej rodzaju. Jako przykład podamy tutaj busy jadące do Niemiec z zachodniopomorskiego dotrą one do granicy naszych zachodnich sąsiadów znacznie szybciej niż np. busy startujące z Wielkopolski. Ta sama zależność dotyczy autokarów.

Przewóz osób Polska-Niemcy – jak często organizowane są postoje

Dla wielu pasażerów postoje stanowią dość ważny element każdej podróży. Szczególnie doceniają je osoby palące. Decydując się na podróż busem z Niemiec do Polski lub z Polski do Niemiec, ilość postojów oraz czas pomiędzy nimi pasażerowie mogą ustalić bezpośrednio z kierowcą. Ponieważ pojazdy te nie posiadają toalet, prowadzący mają obowiązek zatrzymania się w czasie drogi na prośbę podróżujących. Oczywiście, jeśli sytuacja drogowa na to pozwala.

W autokarach przedstawia się to nieco inaczej, ponieważ są one wyposażone w toalety. Z tego względu kierowcom autokarów postoje narzucane są odgórnie. Odbywają się one w konkretnych miejscach i trwają przez ściśle określony czas. Nie są tak częste, jak w przypadku przemieszczania się busami. Dla zagorzałych palaczy może być to niestety dużym minusem.

Komfort jazdy w busie, a warunki autokarowe – gdzie jest wygodniej

Planując wyjazd z Niemiec do Polski lub podróż w odwrotnym kierunku klienci dobierają firmy przewozowe względem cen biletów. Często jednak zwracają także uwagę na warunki panujące wewnątrz pojazdu.

Ogromną zaletą busów jest pokonywanie danej trasy w kameralnej atmosferze. Ilość pasażerów jest w nich znacznie mniejsza niż w autokarach.

Dość poważnym minusem podróżowania busem jest zaś brak toalety. W tym pojedynku autokary zyskują znaczną przewagę nad busami i chociażby z tego względu są bardziej oblegane przez rodziny z dziećmi.

Wyposażenie floty pojazdów zarówno w przypadku busów, jak i autokarów jest uzależnione od wieku pojazdów. Im nowszy środek transportu, tym więcej wygód. Klimatyzowane wnętrza, regulowane fotele, indywidualne pasy bezpieczeństwa, wysuwane stoliczki oraz uchwyty na kubki to zwykle standardowe udogodnienia, na które możesz liczyć, korzystając z przewozu busem i autokarem.

Podsumowując, transport osobowy z Polski do Niemiec jest stosunkowo bardziej komfortowy w przypadku busów. Cena biletów jest adekwatna do warunków podróży, a przewóz osób w myśl zasady “od drzwi do drzwi” znacznie skraca jej czas.

Zatem zachęcamy gorąco do zapoznania się z ofertą naszej firmy przewozowej i mamy nadzieję na spotkanie z Tobą w drodze!

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży