Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Weekendowa podróż do Berlina – co warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Berlinie w jeden dzień? Jeśli wybierasz się na weekendową wycieczkę do stolicy Niemiec, skup się na najważniejszych punktach, które powinien odwiedzić każdy turysta. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych atrakcji wartych zobaczenia w Berlinie. Sprawdź, co zwiedzić, nawet jeśli jest się w Niemczech jedynie na dwa dni.

Jak poruszać się po Berlinie?

Zanim zaczniesz zwiedzać stolicę Niemiec, musisz do niej dotrzeć. W tym celu możesz wybrać różne rodzaje transportu. Jednym z nich są przewozy do Niemiec, które oferują bezpieczne podróże w atrakcyjnych cenach. Busy zapewniają Ci dojazd z różnych miast Polski prosto do niemieckiej stolicy. Co jednak zrobić będąc już na miejscu? Warto wypożyczyć samochód albo rower. W ten sposób można samodzielnie poruszać się po Berlinie i korzystać z wielu atrakcji. Rower jest cenionym środkiem transportu, którym możemy nie tylko bezpiecznie podróżować po mieście, lecz także niekiedy o wiele szybciej, biorąc pod uwagę korki. Berlin ma bardzo dobrze rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych, więc korzystając z tego środka transportu, dotrzemy praktycznie w każde miejsce w mieście. Ponadto jazda na rowerze nie generuje dodatkowych opłat, np. za parkingi czy bilety komunikacji miejskiej.

Jeśli jednak nie jesteś miłośnikiem kolarstwa, możesz skorzystać z transportu miejskiego. Wystarczy kupić jednodniowy bilet, a będziemy mogli przez 24 godziny korzystać z takich środków transportu jak U-Bahn oraz S-Bahn.

Czy w trakcie wycieczki potrzebna jest znajomość języka niemieckiego?

Wiele osób wybierających się do naszych zachodnich sąsiadów, zastanawia się, czy musi znać niemiecki język. Odpowiedź nie jest oczywista. Wiele zależy od tego, gdzie się pojedzie i na kogo się trafi. Jeśli stawiamy na miejsca turystyczne, to nie powinniśmy mieć problemu z porozumieniem się w języku angielskim, a nawet polskim! Jeśli jednak chcemy odwiedzać mniej uczęszczane przez turystów miejsca, to możemy liczyć się z barierą językową. Szczególnie w przypadku starszych osób, znajomość języka angielskiego wcale nie jest taka oczywista. Niech jednak bariera językowa nie będzie dla Ciebie problemem. Jeśli chcesz zwiedzić Berlin, kup bilet na busa i wybierz się w podróż. Powiemy Ci, co warto zobaczyć w Berlinie, a spędzisz miło czas, zwiedzając różnorodne atrakcje.

Co trzeba zobaczyć w Berlinie? Poznaj klasyczne atrakcje

Celem Twojej podróży jest Berlin? Co warto zobaczyć w jeden dzień? Do oczywistych miejsc, które trzeba zobaczyć, zaliczają się takie atrakcje jak Aleksanderplatz, Checkpoint Charlie, siedziba Reichstagu czy brama Brandenburska. To miejsca, które uznaje się za absolutnie klasyczne atrakcje, które po prostu trzeba zobaczyć, będąc w Berlinie! Można je zwiedzać samodzielnie bądź skorzystać z pomocy przewodników dostępnych na miejscu. Ciekawym pomysłem jest wynajęcie przewodnika, który mówi po polsku. Ten powie Ci nie tylko, co warto zobaczyć w Berlinie w jeden dzień, lecz także zdradzi Ci ciekawe historie czy też wskaże najlepsze miejsca, które nie są znane wszystkim turystom.

Co warto zobaczyć w Berlinie? Jakie są mniej oczywiste atrakcje?

Chcesz wiedzieć, co w Berlinie zobaczyć, jednocześnie nie wpadając na tłumy turystów? Wybierz atrakcje, które znane są głównie mieszkańcom. Takie miejsca z powodzeniem znajdziesz w sieci oraz poznasz je podczas rozmowy z przewodnikami. Mogą oni zdradzić Ci najbardziej klimatyczne miejsca w stolicy Niemiec albo w jej okolicy. W ten sposób od innej strony zwiedzisz Berlin. Co zobaczyć w jeden dzień, gdy ma się taką okazję? Wybierz targ turecki przy Maybachufer, Holzmarkt, wodospady w Viktoriaparku czy Prinzessinnengarten. Jeśli jesteśmy miłośnikami lotnictwa, to możemy odwiedzić lotnisko Tempelhof. Fani kinematografii z całą pewnością będą zainteresowani odwiedzeniem kina Regenbogen, a na niedzielne wypady polecamy wycieczkę do Mauerpark, gdzie bardzo często odbywa się weekendowe karaoke.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży