Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Życie w Holandii – jakie są zalety?

Życie w Holandii - jakie są zalety?

Holandia, czy raczej Królestwo Niderlandów jest krajem, do którego od lat Polacy chętnie wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszego życia. Okazuje się, że nie tylko zarobek jest powodem, dla którego wybierają właśnie to państwo. W niniejszym artykule opisujemy, jak wyglądają tam poszczególne elementy życia, takie jak praca i mieszkanie w Holandii. Przekonajmy się, dlaczego ten kraj skradł serce tylu osób!

Jak wygląda życie w Holandii?

Holandia to kraj, który według wielu światowych rankingów plasuje się w ścisłej czołówce najbardziej rozwiniętych państw, czyli takich, w których poziom życia utrzymany jest na wysokim poziomie. W poszczególnych zestawieniach znajduje się w bliskiej okolicy krajów skandynawskich, Australii, Nowej Zelandii czy Kanady.

Istnieją liczne czynniki, które składają się na tę ocenę. Szacunki jasno wskazują, że jest to państwo bogate – średnie zarobki mieszkańców Holandii utrzymują się na poziomie, który Polacy określiliby jako bardzo wysoki. Życie w dobrze prosperującym kraju zdecydowanie wpływa na samopoczucie i komfort psychiczny. Nie jesteśmy w nim otoczeni tyloma problemami natury finansowej czy też społecznej, a organy państwa stać na utrzymywanie otaczających nas ulic miast lub wiosek w dobrym stanie.

Radość z dostatniego życia zdecydowanie wpływa też na zachowanie mieszkańców Holandii względem innych – niewiele narodów jest tak serdecznych i pozytywnie nastawionych do innych ludzi, jak Holendrzy.

Praca i życie w Holandii – dlaczego decyduje się na nie tak wiele osób?

Dlaczego tak wielu Polaków oraz ludzi przybywających z innych krajów decyduje się na życie w Holandii? Można by wymienić tu wiele powodów, jednak przeważającym z nich zdecydowanie jest możliwość znalezienia opłacalnej pracy. Zważywszy na holenderską płacę minimalną, nawet osoby wykonujące zawody niewymagające wyższych kwalifikacji są w stanie pracować w tym kraju za naprawdę przyzwoite pieniądze, umożliwiające zarówno spore odkładanie pieniędzy, jak i codzienne życie w Holandii. Koszt produktów spożywczych czy mieszkania zdecydowanie nie przewyższa zarobków, które jesteśmy w stanie pozyskać w Holandii, pracując w pełnym wymiarze godzin.

Pracę w tym państwie możemy znaleźć, szukając ofert bezpośrednio z ramienia holenderskich firm – w takim przypadku należy pamiętać jednak, że będziemy prawdopodobnie konkurować o stanowiska z rodowitymi Holendrami, w związku z czym warto zadbać o odpowiedni stopień wykształcenia i naszych umiejętności. Wielu obcokrajowców poszukuje pracy w Holandii poprzez agencje pracy, które bardzo często pomagają znaleźć nie tylko zatrudnienie na miejscu, lecz także mieszkanie w Holandii czy też najlepszą metodę dojazdu do pracy.

Praca i życie w Holandii to zatem dla wielu osób metoda na to, aby zadbać o przyszłość swoją i swojej rodziny. Większość ludzi, które wyjeżdżają tam do pracy sezonowej, prędko decyduje się na stałe osiedlenie – Królestwo Niderlandów to kraj, który każdego wita z otwartymi ramionami.

Życie w Holandii – pozostałe zalety

Co jeszcze możemy wymienić, mówiąc o zaletach życia w Holandii? Wiele źródeł podaje, że jedną z czołowych z nich jest poziom opieki zdrowotnej, który według rankingów pochodzących z 2016 roku jest na pierwszym miejscu pośród wszystkich krajów europejskich. Okazuje się, że holenderska opieka medyczna niesie za sobą także doskonały stosunek ceny do jakości – usługi te są stosunkowo tanie. Każdy, kto podejmuje się pracy zarobkowej w Holandii, jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego, o czym również warto pamiętać. Jego koszty nie są jednak zbyt wysokie.

Kolejną z zalet, o której często wspominają Polacy, jest towarzyskość Holendrów i ciekawe nocne życie prowadzone w tamtejszych miastach. W Holandii znaleźć można mnóstwo klubów czy barów, które wieczorami „tętnią życiem”. Nietrudno także o inne ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Zaliczyć możemy do tego odwiedzanie atrakcji turystycznych, takich jak park Keukenhof, będący największym ogrodem wiosennym na świecie.

Jak zacząć życie w Holandii?

Po lekturze niniejszego artykułu zastanawiasz się, w jaki najlepszy sposób można zacząć życie w Holandii? Podobnie jak w przypadku potencjalnej przeprowadzki do każdego obcego kraju, warto rozpocząć przygotowania od zorientowania się w ogólnych kosztach życia, a także pozyskania odpowiednich dokumentów, które musimy mieć ze sobą na miejscu. Następnym, o co bezwzględnie należy zadbać, jest znalezienie pracy, która pozwoli Ci utrzymać się na miejscu. Jeśli szukasz pracy we własnym zakresie, będziesz musiał zadbać także o mieszkanie. W przypadku, gdy pracę pomoże znaleźć Ci agencja, prawdopodobnie zostanie Ci przydzielone również zakwaterowanie firmowe. Po znalezieniu zatrudnienia pozostaje Ci właściwie tylko spakowanie się i „domknięcie” spraw związanych z przejazdem – po tym możesz zaczynać swoją holenderską przygodę. Jeśli szukasz sprawdzonego przewoźnika, jeżdżącego do Holandii, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy InterBus.

Czy życie w Holandii jest drogie? Życie w Holandii zdecydowanie jest droższe, niż przykładowo w Polsce. Jeśli jednak zastanowimy się nad tym, jak wyglądają minimalne zarobki w tym kraju, szybko okaże się, że są one więcej niż wystarczające, by prowadzić spokojne, dostatnie życie. Zaintrygowany? Już dziś możesz zacząć planować swój wyjazd do Holandii, która jest zdecydowanie krajem pełnym perspektyw. Pamiętaj, że tego rodzaju decyzja nie powinna być podjęta pochopnie, lecz z pewnością jest to opcja godna rozważenia.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży