Interbus - przewóz osób i paczek

Busy do Holandii

holJesteś zainteresowany przewozem do Holandii? więcej

Busy do Niemiec

dePlanujesz podróż do Niemiec?

więcej

Busy do Belgii

belgiaChcesz pojechać do Belgii?

więcej

Holandia – co warto zobaczyć?

Wielu Polaków decyduje się na podróż do Holandii ze względów zarobkowych. Jednak kraj ten ma również sporo do zaoferowania pod względem turystycznym. Najchętniej odwiedzana jest stolica Holandii – Amsterdam, mimo że inne miasta również zasługują na uwagę. Dziś postaramy się przedstawić Ci najciekawsze atrakcje w kraju tulipanów i zachęcić do wyjazdu z naszą firmą.

Holandia co trzeba zobaczyć?

Holandia to malowniczy kraj, pełen wiatraków, tulipanów i rowerzystów. Chętnie odwiedzany z uwagi na piękną architekturę i zapierające dech w piersiach widoki. Turystyka koncentruje się wokół największych miast: Amsterdamu, Rotterdamu i Hagi, ale inne obszary Holandii także mogą stać się ciekawym celem wycieczek. Niedaleko Rotterdamu znajduje się mała wioska o nazwie Kinderdijk, w której nad brzegiem rzeki stoi 19 zabytkowych wiatraków. W całej Holandii nie znajdziesz piękniejszego i większego ich skupiska. Dla tego widoku warto wyrwać się z dużego miasta.

Podróż do Delft jest obowiązkowa dla wszystkich przybyłych do Holandii. To niesamowicie urokliwe miasteczko, którego rynek, mosty i wąskie uliczki – poprzecinane siecią wodnych kanałów – rozkochują w sobie turystów. Twój spacer między klimatycznymi kamieniczkami zakończy się najprawdopodobniej w jednej z manufaktur, w której artyści wytwarzają słynną ceramikę z Delft. Tutaj zasmakujesz również najwyższej jakości serowych wyrobów oraz odwiedzisz Muzeum Sera i Rzemiosła.

Holandia – co warto zobaczyć, podążając szlakiem artystów?

Dla wielbicieli sztuki Holandia ma wiele do zaoferowania. W całym kraju znajdują się centra poświęcone różnym malarzom. W Centraal Museum w Utrechcie trafisz na reprodukcje obrazów znanych holenderskich twórców. W Delft obejrzysz zbiory Vermeera, a w ‘s-Hertogenbosch Boscha. Każda wystawa to nie tylko pokaz reprodukcji obrazów, ale także solidna dawka informacji o życiu autora i jego technice tworzenia, podana w interesujący i nieszablonowy sposób.

Zabawa dla całej rodziny w Holandii

Po spacerze klimatycznymi uliczkami holenderskich miast, zapoznaniu się z bogatą twórczością tamtejszych artystów, warto postawić na zabawę w jednym z najstarszych parków rozrywki. De Efteling gwarantuje baśniową atmosferę, która udzieli się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Atrakcje są zróżnicowane: od karuzel przeznaczonych dla najmłodszych po mrożące krew w żyłach roller coastery dla starszych klientów. Na terenie kompleksu znajdziesz czterogwiazdkowy hotel, wakacyjną wioskę z apartamentami, pole golfowe oraz wiele restauracji.

Darmowe atrakcje w Holandii

Holandia jest piękna i atrakcyjna turystycznie, nie należy jednak do najtańszych krajów. Co nie znaczy, że należy rezygnować z jej zwiedzania. Wystarczy odpowiednio zaplanować podróż. Sam przyjazd do Holandii z Polski nie musi wiele kosztować. Wystarczy, że skorzystasz z oferty naszego transportu za granicę. InterBus dowiezie Cię w atrakcyjnej cenie prosto do miejsca, które chcesz zobaczyć. Za spacer urokliwymi uliczkami w Delcie, uczestniczenie w targu serowym w Alkmaar czy przyglądaniu się zjawiskowemu polu tulipanów nie musisz nic płacić – wspomnienia z zagranicznej podróży pozostaną z Tobą na długo. Obejrzenie wielu zabytków – takich jak chociażby kościoły – także nie wymaga opłaty, a pozwala lepiej poznać kulturę i historię Holandii.

Co warto zobaczyć w Holandii w jeden weekend?

Dwa dni to zbyt mało, by zwiedzić Holandię, ale wystarczająco dużo, by się w niej zakochać. Miłość od pierwszego wejrzenia gwarantuje pobyt we wsi o nazwie Broek in Waterland. Niesamowity klimat małych, pastelowych domków, otoczonych przepięknymi ogródkami sprawia, że o tym miejscu nie sposób zapomnieć. Broek in Waterland nie jest nastawione na przyjmowanie turystów – nie dysponuje hotelami, restauracjami i atrakcjami, których zwykle oczekują przyjezdni. Być może w umiarze i bajkowej estetyce tkwi cała magia wioski.

Promocje
5%
Planujesz podróż z osobą towarzyszącą? Skorzystaj z naszego rabatu "Razem się opłaca!" szczegóły
Zapewniamy
  • Komfortową podróż
  • Odbiór pasażerów z adresu pod adres
  • Doświadczonych i wykwalifikowanych kierowców
  • Dogodne terminy - wyjeżdżamy codziennie
  • Atrakcyjne ceny i rabaty
  • Wysoki standard podróży
  • Przewóz przesyłek
  • Możliwość rezerwacji online lub telefonicznie
  • Ubezpieczenie na czas trwania podróży